0  |  0

حذف مقررات زائد و موانع کسب‌و‌کار در کشور ضروری است

حذف مقررات زائد و موانع کسب‌و‌کار در کشور ضروری است

هادی ابوی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در اصلاح فضای کسب‌و‌کار کشور گفت: اینکه رهبری نسبت به این مساله دغدغه دارند و گزارش‌هایی که ایشان رویت می‌کنند نشان می‌دهد فضای کسب‌و‌کار برای کارآفرینان مساعد نیست و این فضا به قدری سخت و گران شده که دیگر هیچ‌کسی حتی تولیدکننده و کارآفرین دستش به کار نمی‌رود.
وی ادامه داد: متاسفانه ما راه‌اندازی کسب‌و‌کار و اشتغال را گران کرده‌ایم و شرایط کار را به‌گونه‌ای رقم زده‌ایم که اگر کسی بخواهد برای ایجاد یک کار مجوزی بگیرد باید فراز و نشیب‌های فراوانی را طی کند. این مقام مسوول کارگری خاطرنشان کرد: تعدادی از نیروهای جوان تحصیلکرده بعد از فارغ التحصیلی می‌نشینند طرح و ایده‌ای را در ذهن می‌پرورانند تا به تولید برسانند؛ ولی وقتی می‌خواهند ایده خود را عملیاتی کنند با مقررات و قوانین دست و پاگیر بسیاری روبه‌رو می‌شوند و برای تبدیل ایده به محصول باید از سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف اعم از شهرداری، دارایی، اداره بهداشت و... مجوز داشته باشند؛ در‌حالی‌که هر کدام از این کارها مدت‌ها زمان می‌برد و این‌گونه می‌شود که افراد از پیگیری طرح و ایده خود صرف‌نظر می‌کنند.
دلیل تسخیر بازارهای جهانی توسط چین
ابوی گفت: اگر امروز چین به یک غول اقتصادی تبدیل شده و تولیداتش تمام دنیا و بازارهای آمریکا، اروپا، آسیا و خاورمیانه را گرفته به این دلیل بوده که فضای کسب‌و‌کار را برای مردم خود سهل و آسان کرده و قوانین زائد را برداشته است. وی ادامه داد: در آنجا بخشی از محل سکونت افراد شاغل به کارگاه تبدیل شده و بخشی دیگر دفتر قبول و پذیرش سفارش‌ها است و فرد در کنار خانه خود مشغول تولید و فروش محصول است؛ ولی اگر ما بخواهیم چنین کاری را انجام بدهیم مجازات سنگین تعیین می‌کنند و از شهرداری تا مالیات و دارایی هرکدام مانعی بر سر راه کارآفرین ایجاد می‌کنند.
فروش کالای ایرانی باید یک افتخار باشد
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به رواج پدیده فرار مالیاتی تصریح کرد: کسی که می‌خواهد کسب‌و‌کاری راه‌اندازی کند قبل از اینکه به فکر خط تولید و تامین مواد اولیه و عرضه کالایش باشد به این فکر می‌کند که چطور دارایی و شهرداری را دور بزند و فروشش را کم اعلام کند؛ در‌حالی‌که فروش کالای ایرانی باید یک افتخار باشد و همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها کمک کنند تا تولید بدون دغدغه در کشور شکل بگیرد و افراد خلاق ایده‌های کارآفرینی خود را به ظهور و بروز برسانند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com