0  |  0

اولین خانه خلاق کشور در سیستان‌ و بلوچستان افتتاح می‌شود

اولین خانه خلاق کشور در سیستان‌ و بلوچستان افتتاح می‌شود

پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور دراین‌باره گفت: تفاهم‌نامه‌ همکاری که درخصوص راه‌اندازی خانه‌های خلاق ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد؛ در راستای هم‌افزایی بین ظرفیت‌های موجود این معاونت و ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز است. در این خانه‌های خلاق قرار است به‌صورت مشخص به بحث مشاوره‌های تخصصی صنایع‌دستی از تولید تا فروش، آموزش، بازاریابی و بازارسازی، بازارداری و برگزاری جلسات توفان فکری بین صاحبان ایده در حوزه صنایع‌دستی و در خانه‌های خلاق پرداخته شود. در واقع این خانه‌ها بستری خواهند شد برای اینکه به ظهور و بروز ایده‌های خلاق در حوزه صنایع‌دستی برسیم و بتوانیم سهم بیشتری از بازار را به آن اختصاص دهیم.
محمودیان افزود: اولین خانه خلاق کشور در استان سیستان‌وبلوچستان افتتاح خواهد شد و با برنامه‌ریزی‌هایی که برای خانه‌های خلاق شده قطعا در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد افتتاح تعدادی از این خانه‌ها در استان‌های مختلف خواهیم بود که می‌تواند به مکانی برای بحث و تبادل‌نظر، مشورت و تصمیم‌گیری‌های بهتر چه در حوزه تولید و چه در حوزه فروش و اصولا آموزش‌های بهتر در حوزه صنایع‌دستی منجر شود که تفاهم‌نامه‌ امروز نیز در راستای همین مساله بود. سیدمحمدحسین سجادی‌نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز درباره این تفاهم‌نامه و نتایج حاصل از آن گفت: هدف ما ایجاد عناصری است که در آن اکوسیستم به‌درستی کار کند تا بتوانیم صنایع‌دستی را با فضای موجود کشور که حوزه‌ کارآفرینی، نوآوری و معاصر‌سازی است، پیوند دهیم و ایده‌های نوآورانه به آن تزریق کنیم تا موجب تولید محصولات جدید شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com