0  |  1

جشنواره «ایده‌ها و محصولات نوآورانه برای احیای دریاچه ارومیه» برگزار می‌شود

جشنواره «ایده‌ها و محصولات نوآورانه برای احیای دریاچه ارومیه» برگزار می‌شود

جشنواره «ایده‌ها و محصولات نوآورانه با تأکید بر مشارکت مردم در احیای دریاچه ارومیه» در سه روز متوالی به صورت رایگان و در دو بخش استارتاپی و دریافت ایده برگزار می‌گردد.

این جشنواره با در نظر گرفتن اهداف مختلفی از قبیل شناسایی نوآوران و مخترعان و حمایت از آنان، شناسايی و ترويج روش‌های اصلاح الگوی مصرف منابع طبیعی و آب، تعامل بيشتر با فرهيختگان و پژوهشگران موضوع مشارکت‌های مردمی در حوزه‌های محیط‌زیست، منابع آب و کشاورزی در راستای کاربرد نتايج پژوهش‌ها در حل مشکلات موجود، ایجاد بستر تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و فناوری‌های نوین، آگاهی بخشی از برنامه‌ها و اقدامات احیای دریاچه و اثرات زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی خشک شدن دریاچه و کمک به تاسیس و تقویت شرکت‌های دانش بنیان برگزار می‌گردد. امید است برگزاری جشنواره در این مقطع زمانی و پس از اجرای پروژه با مشارکت کلیه ذینفعان در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، منجر به تولید ایده‌ها و محصولات نوآورانه در راستای احیای دریاچه ارومیه گردد.

قابل ذکر است، محورهای جشنواره  نیز با دو زیرعنوان محورهای اولویت‌دار و سایر محورها تعیین گردید. این محورها با در نظر گرفتن اولویت‌های اجرایی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر‌دولتی و ستاد احیای دریاچه ارومیه تعیین شده است که شامل توسعه طبیعت‌گردی و گردشگری جامعه محور، ترویج و گسترش کشت و فراوری گیاهان دارویی با هدف کاهش فشار بر منابع زیستی دریاچه ارومیه، راهبردها، راهکارها و شیوه‌های نوآورانه کاهش ۴۰ درصدی مصرف آب، فناوری­های مدرن ارتباطی در ارتقای مشارکت مردم در حفاظت و احیای محیط زیست و تالاب‌های کشور (ارومیه)، شیوه‌های نوین مدیریت ریزگردها و مدل‌های عملی احیای بسترهای نمکی حاشیه دریاچه ارومیه و شناسایی و معرفی زنجیره‌های ارزش مؤثر بر بهبود اقتصاد خانوار روستایی و حفاظت از منابع حیاتی دریاچه ارومیه هستند.
اولین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه برای احیای دریاچه ارومیه با مشارکت مردم در روزهای ۲۸ الی ۳۰ آبان ماه سال جاری در شهر ارومیه و با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست، برنامه عمران ملل متحد، وزارت جهاد کشاورزی، طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و شرکت ویرا پژوهان پویا در دو بخش رویداد استارتاپی و دریافت ایده‌ها و محصولات نوآورانه به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

اولین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه برای احیای دریاچه ارومیه با مشارکت مردم

زمان ثبت و ارسال ایده‌ها تا ۱۷ آبان ماه است و از ایده‌های برتر تقدیر می‌شود و حمایت لازم جهت پیاده سازی و عملیاتی شدن آن‌ها به عمل خواهد آمد. سامانه ثبت نام در جشنواره به آدرس الکترونیکی www.luif.ir  قابل دسترسی برای کلیه نخبگان و علاقه‌مندان این حوزه است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com