0  |  0

راه اندازی اولین مرکز نوآوری جواهرات و سنگ‌های قیمتی کشور

راه اندازی اولین مرکز نوآوری جواهرات و سنگ‌های قیمتی کشور

اولین مرکز نوآوری جواهرات و سنگ‌های قیمتی کشور برای تجاری‌سازی نوآوری‌ها و پیشرفت فناوری‌های این حوزه راه اندازی می شود.
محمد جواد پیش‌بین رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران گفت: در کشور پتانسیل های طبیعی بسیاری وجود دارد که می تواند بستر مناسبی برای ایجاد مراکز نوآوری و خلاقیت باشد. ایران همواره یکی از باستانی ترین کانون های جواهر سازی و تجارت سنگ‌های قیمتی در جهان بوده است.
وی افزود: هنوز هم این هنر در کشور علاقه مندان بسیاری دارد، با توجه به ارزش افزوده قابل توجه جواهر سازی در دنیا و گردش مالی قابل ملاحظه این صنعت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش دارد با حمایت از نهادهای مانند کانون هماهنگی دانش،صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران در این زمینه تحرک بیشتری ایجاد کند.
پیش بین با اشاره به تلا ش‌های معاونت تجاری سازی و نوآری معاونت علمی و فناوری گفت: با حضور رئیس این معاونت موفق شدیم که سنگ بنای اولین مرکز نوآوری جواهرات و سنگ های قیمتی کشور را در مشهد بگذاریم.
به گفته وی این مرکز که با تفاهم صورت گرفته میان سازمان فنی و حرفه ای، کانون جواهرات ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تاسیس می شود، کانونی خواهد بود برای گردهم آیی و تلاش نخبگان، دانشجویان، جواهر سازان و تمام علاقه‌مندان این عرصه.
رئیس کانون جواهرات و سنگ های قیمتی ایران در ادامه با اشاره به تحولات سریع جواهر سازی در جهان افزود: جواهر سازی عرصه نوآوری و خلاقیت است و در این صنعت بیش از هر چیز استعداد و خلاقیت نقش دارد.
پیش‌بین با بیان اینکه مراکز نوآوری نیز تشکیل می شوند تا صنایعی مانند جواهر سازی را از شکل سنتی به مراحل مدرن و امروزی هدایت کنند، بیان کرد: با استقرار استارتاپ های جواهر ساز و سنگ شناس در این مرکز، مشهد به یکی از قطب های اصلی جواهر سازی در خاور میانه تبدیل شود.
وی افزود: البته در حال حاضر هم اقدامات خوبی صورت گرفته، اما به دلیل ظرفیت های بالای جواهر سازی و بازار سنگ های قیمتی، هنوز جای کار بسیار زیادی وجود دارد و این صنعت آمادگی دارد تا برای میلیون‌ها جوان علاقه مند شغل ایجاد کند. اما بدیهی است که تمام کار نباید روی دوش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باشد و دیگر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی هم باید از این تلاش‌ها حمایت جدی کنند.
پیش‌بین در ادامه گفت : خوشبختانه سازمان فنی و حرفه ای همکاری خوبی داشته و فضای تاسیس این مرکز نوآوری را در اختیار ما قرار داده است و در آینده نیز با تاسیس مراکزی مانند شتاب دهنده ها در کنار این مرکز نوآوری، می توان امید داشت که اقدامات جدی و موثری در حوزه انجام گیرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com