0  |  0

سامانه نوآوری اجتماعی راهی برای اتصال به جامعه خلاق و نوآور

سامانه نوآوری اجتماعی راهی برای اتصال به جامعه خلاق و نوآور

مشکات اسدی مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه توانمندسازی اجتماعی درباره این سامانه گفت : با توجه به چالش‌های موجود در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش، محیط ‌زیست، توانمندسازی جوامع محلی، حمایت از گروه هایی با ویژگی های خاص مانند توان یابان و سالمندان، لزوم توجه صاحبان کسب‌وکار به مشکلات جامعه احساس می‌شود. در همین راستا این سامانه به‌منظور هم‌افزایی بین عناصر اکوسیستم استارت‌آپی و استفاده حداکثری از توان‌ بخش خصوصی در حوزه ICT برای شبکه‌سازی و پاسخگویی به نیازهای تمامی اعضای جامعه و تقویت اکوسیستم استارت‌آپی کشور شکل گرفته است.
وی در حوزه توانمندسازی اجتماعی با تأکید بر استفاده بهینه از ظرفیت‌های استارت‌آپ ها، شرکت ها و افراد خلاق و نوآور در سامانه گفت: تمامی افراد حقیقی و حقوقی که در اکوسیستم استارت‌آپی کشور فعالیت می‌کنند می‌توانند در سامانه نوآوری اجتماعی https://noafarincsr.ir ثبت‌نام کنند و پروفایل خود را ایجاد کنند و یا پروژه های خود را در زمینه مسئولیت اجتماعی تعریف کنند و از این طریق با افراد خلاق در حوزه‌های گوناگون آشنا شوند و در صورت نیاز از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های یکدیگر بهره‌مند شوند.
مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص نحوه ثبت‌نام و ایجاد پروژه در این سامانه گفت: افراد با توجه به پتانسیل و فعالیت مسئولیت اجتماعی (CSR) می‌توانند در ۴ حوزه آموزش، اشتغال، سلامت، مدیریت بحران و بلایای طبیعی و زیرشاخه‌های این حوزه‌ها ثبت‌نام کنند و خدمات خود را در راستای مسئولیت اجتماعی و به‌صورت رایگان در زمینه‌های ارائه خدمات مشاوره‌ای برای طرح‌ها یا استارت‌آپ ها، منتورینگ، برگزاری کمپین، طراحی جایزه، تولید محتوا، پذیرایی و تشریفات و همچنین برگزاری رویداد ارائه دهند.
اسدی با تاکید بر شعار نوآوری اجتماعی در خدمت مسئولیت اجتماعی گفت: سامانه نوآوری اجتماعی به افراد حقیقی و حقوقی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند در بخش‌های مختلف مانند معرفی و برندینگ، دسترسی و شبکه‌سازی، خدمات مشاوره‌ای، دسترسی به بازار، خدمات حقوقی و ارائه مجوز و ارائه تسهیلات خدمات ارائه می‌دهد.
سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد: افراد حقیقی و حقوقی دارای مهارت و پتانسیل‌های مختلف در راستای مسئولیت اجتماعی می‌توانند به سامانه نوآوری اجتماعی به آدرس https://noafarincsr.ir مراجعه و در حوزه‌های اجتماعی مختلف نظیر آموزش و به کودکان، زنان، گروه‌های کم برخوردار و گروه هایی با ویژگی های خاص (توان یابان/ سالمندان) و اشتغال در زمینه‌های صنایع‌دستی، صنایع‌دستی دام و کشاورزی، گردشگری و حوزه سلامت زنان و کودکان، گروه‌های کم برخوردار و گروه هایی با ویژگی های خاص (توان یابان/ سالمندان) و همچنین مدیریت بحران و بلایای طبیعی به ارائه خدمات بپردازند و از مزیت شبکه‌سازی و اتصال به افراد خلاق و نوآور و همچنین دسترسی به بازارهای محلی بهره‌مند شوند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com