0  |  0

راه‌اندازی نخستین فراصندوق سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر در کشور

راه‌اندازی نخستین فراصندوق سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر در کشور

مدیرعامل فرابورس ایران، راه اندازی و پذیره نویسی فراصندوق ستارگان را گامی بزرگ در توسعه زیست بوم نوآوری کشور دانست و گفت: های‎تک، فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیک و ارتباطات و سلامت از مهمترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری این صندوق خواهد بود .
امیر هامونی افزود: امروز شاهد پذیره نویسی و افتتاح صندوق در صندوق ستارگان بودیم که با مشارکت ۱۰ نهاد اقتصادی و حاکمیتی کشور و شرکت های بزرگ بورسی و فرابورسی رونمایی شد و خبرهای خوب دیگری نیز با موضوع توسعه زیست بوم نوآوری در بازار سرمایه در راه است .
مدیرعامل فرابورس ایران، سرمایه این صندوق را حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: قرار است سرمایه های جذب شده در این صندوق در طرح های جسورانه - که پرتفوهای آن صندوق های جسورانه و صندوق های سرمایه گذاری بخش خصوصی اند- سرمایه گذاری شود.
هامونی افزود: انتظار می رود با این حجم از سرمایه گذاری، اندازه صندوق های موجود ما به بیش از ۴ برابر افزایش یابد .
خاطرنشان می‌شود در آیین رونمایی و پذیره‌نویسی فراصندوق ستارگان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری و مشارکت در این صندوق میان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان سه موسس صندوق و همچنین مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران، محمد مهدی دادمان قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی، محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، مهدی صفری مدیر عامل شرکت توسعه اعتماد مبین، سید مجید صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران و مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام آستان قدس رضوی به عنوان سرمایه‌گذاران کلیدی فراصندوق ستارگان به امضا رسید.

 

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com