0  |  0

آشنایی دانشجويان با كمپ شتابدهی شاهكار

آشنایی دانشجويان با كمپ شتابدهی شاهكار

شتابدهنده و فضای كار اشتراكى دانشگاه صنعتی شاهرود با عنوان كمپ شتابدهی به ایده های نوآورانه شاهكار، كه با همت اداره كارآفرینی دانشگاه با حضور معاون محترم وزیر علوم افتتاح شد، در حال حاضر بدنه اصلی و بستر تعاملی جهت حمایت، مشاوره و منتورشیپ ایده های دانشجویان و تجمیع اكوسیستم كسب و كار استان سمنان می باشد. شتابدهنده و كمپ شتابدهى شاهكار به عنوان اولین شتاب دهنده كشور با مدل نوآوری باز، در حال حاضر آماده استقرار، مشاوره و حمایت از تیم های دانشجویی مساله محور و توسعه كسب و كارها است.

جلسه رویداد آشنایی دانشجویان دانشگاه با رویداد استارتاپی شاهكار، سه شنبه دوازدهم آذر از ساعت هجده الی بیست در محل تالار كتابخانه معاونت پژوهشی دانشگاه با حضور جمع كثیری از دانشجویان و علاقمندان از سطح شهر برگزار شد. جناب آقای مهندس معصومی كارآفرین برتر و بنیان‌گذار رستوران ملاقه از حاضرین در این رویداد بود. در این رویداد دكتر یونس یونسیان مدیر كمپ شتابدهی شاهكار به بررسی مفهوم استارتاپ و شتابدهنده ها پرداخت و اهمیت گذار از ساختارهای سنتی كسب و كار به ساختارهاى استارتاپی و مقیاس پذیر را مورد توجه قرار داد.

‏Syndrome ‏Apollo

این سندرم اشاره به حالتی دارد که در آن افراد با قابلیت‌ های بسیار بالا در جمع عملکرد ضعیفی دارند. در مبحث مدیریت منابع انسانی، موضوع به فردی اشاره می کند که در رزومه خود، به طور اغراق آمیزی نتیجه و موفقیت تیم هایی که در آن حضور داشته را به خود نسبت می دهد.

سندرم استکهلم (Stockholm Syndrome)

در این سندرم کارکنان سازمان که سرخورده از بی عدالتی در سازمان خود می باشند، با به اصطلاح «آدم بدها» که می‌توان آنها را رقبای خونین سازمان دانست احساس همبستگی بیشتری می‌کنند و در جهت تامین منافع رقیب بر‌ می آیند.

سندرم تغییر مکرر (Repetitive Change Syndrome)

زمانی که سازمان‌ها بیش از توان معقول کارکنان خود در پذیرش تغییر اقدام به بمباران تغییرات می‌کنند تقریبا هیچ یک از این تغییرات به ثمر نخواهد نشست و یا به صورت ناقص اجرا خواهد شد. فرسایش کارکنان نیز از پیامد های اینگونه تغییرات است. شرکت‌ هایی که از این سندرم رنج می‌برند، بیش از حد روی تغییرات داخلی تمرکز می‌کنند و از نیازهای مشتریان خود غفلت می‌کنند.
ساختار شتاب دهنده ها، سندرم آپولو در كار تیمى، معرفی شتاب دهنده شاهكار، اینفوگرافی از فرآیند رویداد استارتاپى و معرفی بوم مدل كسب و كار از اهم مواردی بود كه توسط ایشان مورد اشاره قرار گرفت. دكتر یونس یونسیان با اشاره به دلایل اهمیت ایده ها و نوآورى های به ظاهر ساده، به نقش مقیاس پذیری و تكرارپذیری در مفهوم استارتاپ اشاره كرد. سندرم آپولو به عنوان عامل شكست تیم های استارتاپی و نوپا و استراتژی اقیانوس آبی از مفاهیم مورد اشاره توسط مدیر كمپ شتابدهی شاهكار بود.
رویداد كارآفرینی و استارتاپی شاهكار از بیستم لغایت بیست و دوم آذرماه در دانشگاه صنعتی شاهرود و شتاب دهنده شاهكار برگزار می شود. جهت كسب اطلاعات و ثبت نام به پوستر رویداد مراجعه شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com