0  |  1

سومین رویداد ملی «ایده بازار خوراک و نوشیدنی» برگزار می‌شود

سومین رویداد ملی «ایده بازار خوراک و نوشیدنی» برگزار می‌شود

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم، تحقیقات و فاوری در راستای اجرایی سازی اولویت‌های حوزه سلامت در حوزه خوراک و نوشیدنی؛ اقدام به برگزاری «سومین رویداد ملی ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی» با شعار «فناوری سلامت، اقتصاد دانش‌بیان و توسعه سلامت ملی» در بهمن ماه سال جاری نموده است. این رویداد با همکاری سازمان غذا و دارو، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و بخش خصوصی در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی و همسو نمودن ظرفیت‌های ناشناخته، در جهت حل مسائل موجود در حوزه سلامت و اقتصاد کشور است.

ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی در تلاش است با شناسایی ایده‌ها و طرح‌های برتر این حوزه و هدایت آن‌ها به سمت جامعه سرمایه‌گذار کشور، با حمایت مادی و معنوی طرح‌ها و در راستای تجاری‌سازی آن­ها، گامی مؤثر در مسیر ارتقای سلامت و اقتصاد غذایی کشور بردارد.

 

محورهای دریافت طرح و ایده در این رویداد عبارتند از:

مواد اولیه

    فناوری‌های تولید مواد اولیه بر پایه بیوتکنولوژی

    فناوری‌های تولید رنگ، طعم‌دهنده و افزودنی‌های خوراکی طبیعی

    شناسایی و جداسازی باکتری‌های پروبیوتیک بومی

تولید

    فناوری‌های تولید مواد غذایی فراسودمند با استفاده از پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌ها

    فناوری‌های تولید مواد غذایی غنی شده با ریزمغذی‌ها

    فناوری‌های تولید مواد غذایی با شکر، نمک و اسید چرب ترانس کاهش‌یافته

بسته‌بندی

    فناوری‌های تولید بسته‌بندی فعال و هوشمند

کنترل

    فناوری‌های نرم‌افزاری کنترل فرایند و کنترل کیفیت

    فناوری‌های شناسایی سریع تقلبات مواد غذایی

    فناوری‌های شناسایی سریع میزان آلاینده‌های مواد غذایی

کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری

    نوآوری در کاهش هزینه تولید غذای سالم

ترویج فرهنگ سلامت غذایی

سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، انجمن صنایع غذایی، ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی، اتاق تعاون ایران و بخش خصوصی کشور، حامیان این رویداد هستند.

سومین رویداد ملی "ایده بازار خوراک و نوشیدنی" برگزار می‌شود

ایده‌پردازان و فناوران می‌توانند با مراجعه به تارنمای رویداد به نشانی http://food.ideasbazaar.ir ،حداکثر تا هشتم دی‌ماه 1398 نسبت به ارسال طرح‌های خود اقدام نمایند.

ایده‌بازار امیرکبیر به عنوان کارگزار رسمی دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، مسئولیت شناسایی و راهنمایی طرح‌ها به کمیته غذای این دفتر را برعهده دارد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com