0  |  0

نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت، «پترولیوم تیکاف» برگزار شد

نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت، «پترولیوم تیکاف» برگزار شد

نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت با عنوان «پترولیوم تیکاف» با محوریت به‌هم‌رسانی حوزه‌های فناوری در بخش عرضه و تقاضا و با حضور شرکت‌های فعال در حوزه‌های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، با اهدافی مشتمل بر توسعه، یادگیری، کارآمدسازی، انتخاب و فرصت‌سازی با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.
مهدی احمدخان‌بیگی، مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت با توجه به تأکید مقام عالی وزارت بر شناسایی و آشکارسازی چالش‌ها و نیازهای نوآورانه شرکت‌های تابعه وزارت نفت اشاره كرد، و از این رویداد به‌عنوان عامل انگیزشی جهت تشکیل تیم‌های جوان و استارت‌آپی و با هدف ایجاد فرصت مناسب برای ورود نخبگان کشور به عرصه‌های کسب و کار فناورانه در زیست بوم نوآوری ياد كرد.
چهار بخش اصلی این رویداد و یک بخش جانبی آن عبارتند از: نمایشگاه عرضه فناوری (با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ)، نمایشگاه تقاضای فناوری (با حضور شرکت‌های تابعه وزارت نفت)، رویداد «هر چالش-یک راهکار» با حضور گروه‌های استارت‌آپی و نخبگان، رویداد دانشجویی پتروتست و اجرای تور فناوری ویژه مدیران ارشد بخش عملیات صنعت نفت.

حضور تيم دانشجويى شتاب دهنده شاهكار در پترولیوم تیکاف؛ نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت
دكتر یونس یونسیان مخترع و مدیرعامل شتاب دهنده شاهكار به عنوان سرپرست تیم دانشگاه صنعتی شاهرود به توضیحاتی درباره نمایشگاه تقاضای فناوری نیز پرداخت و اشاره كرد در این رویداد، تیم های استارتاپی دانشگاه صنعتی شاهرود برای نخستین بار در قالب ارائه مشخصات توانمندی، قطعه سازی و یا ارایه محصول و خدمات موردنیاز همراه با حضور نفرات کلیدی و متخصص بخش عملیات مرتبط با آن خدمات و تجهیز، راهكارهای خود را به جامعه هدف (عرضه‌کنندگان فناوری و گروه‌های تحقیقاتی) ارائه و ضمن برگزاری جلسات در صورت احراز توانمندی هر یک از عرضه‌کنندگان فناوری نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه یا قرارداد اقدام می‌کنند.

حضور تيم دانشجويى شتاب دهنده شاهكار در پترولیوم تیکاف؛ نخستین رویداد نوآوری وزارت نفتیونس یونسیان به عنوان منتور و فعال زیست بوم نوآورى كشور، رویداد هر چالش- یک راهکار (Reverse Pitch) را یک چالش اصلی با خصوصیات بین رشته‌ای و چند وظیفه‌ای از سوی کمیته برگزاری رویداد با توجه به چالش‌های احصاء شده انتخاب و به گروه‌های هدف دانست. در این رویداد راهکارهای فناورانه از سوی مجموعه های استارت‌آپى دانشگاه صنعتی شاهرود ارائه و بهترین راهکارها بعد از توسعه فناوری و اثبات قابلیت تجاری‌سازی به عنوان راهکار برگزیده انتخاب و انعقاد قرارداد از سوی شرکت‌های تابعه وزارت نفت با مجموعه های منتخب صورت می‌پذیرد. همچنین در این رویداد تلاش شده است نیازهای واقعی حوزه‌های عملیات شرکت‌های اصلی و تابعه وزارت نفت در قالب ارسال پروپوزال شناسایی و در دسترس جامعه محققین و گروه‌های توانمند کشور قرار گیرد.
رویداد دانشجویی پتروتست با هدف ایجاد بستر مناسب جهت رشد و تعالی جامعه جوان و پویای کشور و نیز زمینه‌سازی جهت انتقال تجربیات متخصصان خبره صنعت به دانشجویان خلاق و علاقه‌مند تعریف شده است. برای نخستین بار در این رویداد تلاش شده است تا با برنامه‌ریزی هدفمند نسبت به حضور مدیران ارشد عملیاتی از شرکت‌های تابعه وزارت نفت اقدام‌های مناسب صورت گیرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com