0  |  0

از فعالیت‌ استارت‌آپ‌ها در یزد حمایت می‌شود

از فعالیت‌ استارت‌آپ‌ها در یزد حمایت می‌شود

استاندار یزد گفت: از فعالیت‌های استارت آپ‌ها، کسب و کارهای نو و اپلیکیشن ها حمایت کنیم و در کار آنها هم مداخله نمی‌کنیم.
محمدعلی طالبی در مراسم سرمایه‌گذاری استارت آپ ها در استان افزود: اگر مداخله ای هم صورت گرفته در جهت تسهیل و رفع موانع این نوع شرکتها است، نمی توان ناظر بی طرف بود.
وی اضافه کرد:امروز با دنیایی که ما در برابر خود داریم، باید تلاش کنیم که از ظرفیت‌های موجود در حوزه فناوری برای تسهیل امور مردم استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: همه کشور از خدمات این شرکت بهره مند شده‌اند، جای سوال است که چرا دانشگاه علوم پزشکی یزد در این زمینه ورود نمی‌کند؟ .
طالبی با اشاره به حمایت از استارت آپ ها گفت: اعتقاد داریم در یزد استعدادها و زیرساختهای خوبی وجود دارد و انعکاس این برنامه‌ها می‌تواند باعث تشویق شرکت‌های فناور و استارت اپ ها شود.
استاندار یزد اضافه کرد: حضور نیروهای خوش فکر، با استعداد و استفاده ها از فناوری با توجه به زیر ساخت های که وجود دارد علاوه بر رفع مشکلات می تواند یک کار اثر گذار باشد.
وی خاطر نشان کرد: شرکت های فناوری که تهران مستقر هستند اگر در استان استقرار یابند مشوق های خاصی برای آنها در نظر می گیریم و حداکثر حمایت را از آن‌ها خواهیم داشت.
وی همچنین با اشاره به شکست‌ها و موفقیت‌هایی که استارتاپ حوزه سلامت در طول مدت فعالیت خود با آن مواجه بوده است، افزود: امیدواریم همه استارت آپ ها با این روحیه و با پذیرش شکست و تلاش دوباره برای رشد و پیشرفت، به فعالیت خود ادامه دهند.
استاندار تصریح کرد: باید با جدیت پیگیری رفع مشکلات بود و از شکست ها یک پیروزی بزرگ ساخت.
همچنین نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: در سند آمایش استان موضوع سلامت، بهداشت و گردشگری سلامت به عنوان یکی از اولویت‌های مهم استان در نظر گرفته شده است .
سید ابوالفضل موسوی بیوکی افزود: یزد قطب درمانی جنوب شرقی کشور است و از پزشکان حاذق و توانمندی بهره مند است بنابراین باید استارت آپ ها به حوزه گردشگری سلامت ورود کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد نیز در این نشست گفت ما در استان تلاش کردیم از استارت اپ ها و شرکت‌های فناور حمایت کنیم و مداخله نکنیم.
اکرم فداکر افزود: امیدواریم شکل گیری اکوسیستم استارت آپی منجر به ایجاد فرهنگ آن نیز شود.
همچنین رییس صندوق پژوهش و فناوری هم در این نشست گفت: تاکنون ۷ میلیارد تومان سرمایه به شرکت‌ها استارت آپ ها در استان تزریق شده است.
محمد سپهر افزود: برای پرداخت ۴ میلیارد تومان دیگر نیز قرارداد منعقد شده و در آینده نزدیک نیز ۲۵ میلیارد تومان دیگر عقد قرارداد منعقد می شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com