0  |  0

راهبرد وزارت اقتصاد، پیشبرد موضوع بهبود محیط کسب و کار است

راهبرد وزارت اقتصاد، پیشبرد موضوع بهبود محیط کسب و کار است

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: یکی از راهبردهای اصلی وزارت اقتصاد، پیشبرد موضوع بهبود محیط کسب و کار است.
محمد علی دهقان دهنوی در نشست بررسی چالش‌ها و مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه مالیات بر ارزش افزوده که با حضور معاونان وزیر اقتصاد و نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی در این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از راهبردهای اصلی وزارت اقتصاد پیشبرد موضوع بهبود محیط کسب و کار است.
دهقان دهنوی یادآور شد: اگر بتوانیم کاری کنیم که تولیدکننده و فعال اقتصادی، از لحاظ فضای کسب و کار، اخذ مجوزها، ارتباط با سازمان تأمین اجتماعی، فرآیند پرداخت مالیات و … احساس سهولت و راحتی کند، آن وقت مجموع این اقدامات، مثبت خواهد بود و از این مسیر، می‌توان رشد اقتصادی ایجاد و مسائل و مشکلات را حل کرد.
وی افزود: از جمله نتیجه تلاش‌های این معاونت دو بسته ابلاغی از سوی وزیر اقتصاد به رؤسای سازمان امور مالیاتی و گمرک جمهوری اسلامی بود که هر کدام از آنها شامل پنج تا شش مورد اصلاح فرآیندها، کاهش بعضی گام‌ها و الکترونیکی شدن قسمت‌هایی از مسیر را شامل می‌شد.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد با اعلام اینکه، هم اکنون بخش قابل توجهی از این دو بسته، اجرایی شده است، گفت: این تجربه خوب، انگیزه‌ای شد که بخواهیم این کار را گسترش دهیم و جلسه فعلی نیز در همین راستا و با کمک سازمان امور مالیاتی به منظور حل مسائل مالیاتی و بهبود فضای کسب و کار تشکیل شده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com