1  |  0

اشتغال‌زایی کارآفرین «نابینا» برای 20 جوان جویای کار

اشتغال‌زایی کارآفرین «نابینا» برای 20 جوان جویای کار

رضا غیاثی نابینای توانمندی است که توانسته از معلولیت فرصت بسازد و با راه‌اندازی دو کارگاه چوب و سرامیک ضمن اشتغال خود و همسرش برای 20 نفر جوان جویای کار فرصت شغلی مناسب فراهم کند.
وی می‌گوید: معلولیت نابینایی دارم اما این توان را در خود می‌دیدم که باید زندگی کرد و مفید بود لذا با فروش زمینی که از پدرم داشتم اقدام به راه‌اندازی کارگاه برش و تولید سرامیک زدم و سپس کارگاه چوب را در شهرک صنعتی شماره یک سیرجان ایجاد کردم.
غیاثی افزود: با توکل بر خدا کار را شروع کردم و امروز هم برای خود و همسرم و هم برای 20 نفر جوان که دنبال کار بودند فرصت شغلی فراهم شد.
وی که دارای عزم جدی برای کار است، می‌گوید: اقتصاد مقاومتی در قالب همین ایجاد و رونق کارگاه ما هم آثارش متبلور می‌شود و جامعه نباید فکر کند که معلول نابینا فقط عصایی به دست دارد، من معلولیتم را در حد توان خودم به صفر رساندم و امروز توان تولید و فرآوری و حتی فروش کالای خود را دارم.
این معلول اظهار کرد: مشکلات سر راه همه مردم قرار می‌گیرد، ولی نمی‌شود از واقعیت فرار کرد و باید با شرایط موجود از حالت سکون و ایستایی خارج شد و قابلیتی که خداوند در وجود افرادی چون من گذاشته است استفاده کرد و به کار و تلاش اهمیت داد.

کارآفرین نابیناهمسر وی نیز عنوان کرد: خوشحالم اگرچه به ظاهر همسری نابینا دارم اما ایشان همانند یک فرد بینا انگیزه دارد و هیچگاه دلسرد از معلولیت خود نیست بلکه به ماهم انگیزه تلاش و فعالیت در مسیر راه زندگی می‌دهد.
در ادامه گزارش خود به سراغ چند نفر از جوانان و افرادی رفتیم که فرصت شغلی در این موقعیت و کارگاه‌ها برایشان فراهم شده بود که آنان نیزعنوان کردند هم از نظر مزایا و هم رونق کار هیچ مشکلی نداریم و شیوه مدیریت آقای غیاثی کمتر از یک مدیر موفق نیست و همه جوانب کار اعم از تولید و عرضه و فروش را در نظر دارد و مشتری‌مدار است.

آیا کسب‌وکارتان برای استخدام کارکنان معلول مناسب است؟

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری فارس
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com