0  |  0

رشد ۶۰ پله‌ای اقتصاد دانش بنیان طی ۵ سال گذشته

رشد ۶۰ پله‌ای اقتصاد دانش بنیان طی ۵ سال گذشته

سورنا ستاری در نشست مشترک با اعضای اتحادیه‌های کشاورزی و دانش بنیان که با حضور معاون وزیر تعاون و همچنین رئیس اتاق تعاون ایران برگزار شد با اشاره به رشد اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال گذشته، اظهار داشت: دیدگاه اقتصاد نفتی باعث می‌شود که گمان کنیم که با اقتصاد وابسته به نفت همه مسائل درست می‌شود در حالی این موضوع باعث از بین رفتن اکوسیستم شده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: طی ۱۰ سال گذشته با پول نفت، پایه‌های اکوسیستم را از بین برده‌ایم و باید به کمک علم و دانش و روحیه کارآفرینی دوباره این اکوسیستم را فعال کنیم.
ستاری با اشاره به ۴ میلیون دانشجوی در حال تحصیل و ۱۳ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی، خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد که نیروی انسانی لازم برای فعالیت‌های دانش‌بنیان در کشور داریم.
وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال گذشته، ۶۰ پله رشد داشته است و از رتبه ۱۲۰ به ۶۱ رسیده، ادامه داد: از ظرفیت‌های تعاونی‌ها می‌توانیم برای فعالیت‌های دانش بنیان استفاده کنیم. بسیاری از تعاونی‌ها اگر به روش سنتی فعالیت خود را ادامه دهند، در آینده از بین می‌روند. بنابراین برای جلوگیری از این امر باید نگاه استارت آپی داشته باشند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه استارت‌آپ ها نیاز به وام ندارند، یادآور شد: در بخش استارت‌آپ‌ها سرمایه گذاری خطرپذیر داریم و با توجه به اینکه تعاونی‌ها بازارهای بزرگی در اختیار دارند، باید در مرحله نخست تعاونی‌ها بتوانند بازارهای خود را در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت‌های خود استقبال کنند.
ستاری تأکید کرد: علاوه بر این باید از شرکت‌های موجود نیز حمایت کنیم تا در بازار رقابتی حاضر شوند و فعالیت خود را ادامه دهند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com