0  |  0

فراخوان طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه چرخه‌های نوین حوزه آب

فراخوان طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه چرخه‌های نوین حوزه آب

فراخوان طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه چرخه‌های نوین حوزه آب منتشر شد تا گامی برای مبارزه با بحران کم آبی برداشته شود.
فناوران، پژوهشگران و صاحبان صنایع تا ۲۸ اسفندماه سال جاری مهلت دارند تا طرح‌های خود را به این فراخوان ارسال کنند. ۲۰ فروردین ماه سال آینده نتایج نهایی و برگزیدگان اعلام می‌شوند.
۴ محور مهم در این فراخوان مد نظر است‌. سیستم‌های نوین نمک زدایی از آب، روش‌های نوین تصفیه پساب‌های صنعتی، سیستم‌های نوین بازچرخانی بخارات و استحصال آب از مه و ساخت تجهیزات کنترل، پایش و سنسورهای کیفیت آب این محورها هستند که علاقمندان با توجه به آنها ایده‌های خود را ارسال می‌کنند.
هدف نیز توسعه فناوری‌های نوین در این محورها است‌.
بر اساس این فراخوان یک دوره آموزشی برای تیم‌های برتر در نظر گرفته شده است. علاوه بر بحث آموزش این تیم‌ها در حوزه‌هایی مانند فضای کاری، سرمایه گذاری و بازار و تجاریسازی محصول حمایت می‌شوند.
از آن جا که بحران کمبود آب به عنوان یک چالش جدی در دنیا مطرح است، اقدامات فناورانه برای حل آن نیز گسترش می‌یابد. در حال حاضر ۷۰۰ میلیون نفر در کره زمین از معضل کم آبی رنج می‌برند که پیش بینی می‌شود این تعداد تا ده سال آینده افزایش یابد. از سویی دریاها و اقیانوس‌ها ۹۶ درصد از آب کره خاکی را در خود جای داده‌اند که می‌توان برای بهبود وضعیت کم آبی از آنها بهره برد. البته برای استفاده از آنها باید شوری را از بین برد. نمک زدایی راهکاری فناورانه در این راستا است که با انتشار این فراخوان توسعه این فناوری مد نظر است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com