0  |  0

«کاگنوتک»؛ فضایی برای استقرار استارتاپ‌ها

«کاگنوتک»؛ فضایی برای استقرار استارتاپ‌ها

مغز انسان دنیای پیچیده و ناشناخته‌ای است. با وجود پیشرفت‌های بسیار فناوری هنوز هم اسرار زیادی ازمغز را نمی‌دانیم. پس تحقیقات در این حوزه با سرعت در حال پیشروی است.
اما استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا با خلاقیت و ایده‌های خود می‌توانند سرعت تحقیقات در این حوزه را افزایش دهند و با معرفی محصولات نوآورانه خود به شناخت و کشف این اسرار کمک کنند.
شتابدهنده‌ها یکی از بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری هستند که با حمایت از استارتاپ‌ها به آنها بال می‌دهند تا در آسمان این زیست بوم اوج بگیرند. در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی تا کنون شتابدهنده‌ای فعال نبود اما هفته گذشته نخستین شتابدهنده این حوزه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.
«کاگنوتک» عنوان این شتابدهنده پیشگام در حوزه علوم شناختی و اعصاب است. شتابدهنده‌ای که فضایی برای استقرار استارتاپ‌ها فراهم کرده است تا با حضور منتورها ایده خود را سریع‌تر به محصول تبدیل کنند. در این زیست بوم مسائل روز جامعه با نگاهی موشکافانه و با توجه به حوزه علوم شناختی مورد بررسی قرار می‌گیرد و برای آن محصولی فناورانه طراحی می‌شود.
این شتابدهنده به تجهیزات روز ارزیابی و ثبت کارکردهای مغزی و تحریک الکتریکی و مغناطیسی مغز مجهز است و استارتاپ‌ها برای فعالیت خود می‌توانند از آنها استفاده کنند. همچنین حضور متخصصان و درمانگران برجسته یکی دیگر از ویژگی‌های آن است که به عنوان مشاور در این مکان حضور دارند.
برگزاری کارگاه‌هایی در حوزه علوم شناختی و کارآفرینی مزیت دیگر حضور در این زیست بوم است که کار کردن روی ایده را برای استارتاپ‌ها تسهیل می‌کند. همچنین با وجود فضای کار اشتراکی مسیر رشد ایده‌ها تسهیل می‌شود.
این شتابدهنده با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری راه اندازی شده است و در حال حاضر نیز چندین استارتاپ در حوزه‌هایی مانند اتیسم و آلزایمر در حال توسعه ایده خود هستند. اتیسم که نوعی اختلال رشدی محسوب می‌شود تا کنون محققان بسیاری را در دنیا درگیر خود کرده است. شاید این استارتاپ‌ها با فعالیت و ایده خود به مبتلایان به این بیماری کمک کنند.
این شتابدهنده تیم‌ها و استارتاپ‌های برگزیده در یک دوره پیش شتابدهی شرکت می‌کنند و آموزش می‌بینند تا آماده ورود به برنامه‌های سرمایه‌گذاری شوند. پس از آن طرح کسب و کار آنها برای سرمایه گذار ارائه می‌شود و در مسیر توسعه بازار محصول خود قرار می‌گیرند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: bmn.ir
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com