0  |  1

عرضه تسهیلات بیمه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان

عرضه تسهیلات بیمه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان

تسهیلات ایجاد شده در حوزه بیمه، موارد و حوزه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که پیش از این، میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دستگاه دولتی متولی این حوزه، منعقد شد، شرکت‌های دانش‌بنیان حائز شرایط، برای قراردادهای مرتبط با فعالیت دانش‌بنیان خود، از معافیت اعمال ضریب حق بیمه قراردادها برخوردار می‌شوند.
بخشودگی جرائم بیمه تأمین اجتماعی، یکی دیگر از تسهیلاتی است که برابر قانون، در این زمینه برای شرکت‌های دانش بنیان دارای شرایط در نظر گرفته می‌شود. بر اساس قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور، سازمان تامین اجتماعی می‌تواند نسبت به بخشودگی جرائم خارج از اختیار کارفرمایان اقدام کند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پس از بررسی درخواست‌ها، شرکت‌های مورد تایید را به نهاد تعیین شده معرفی می‌کند.
مشاوره
شرکت‌های دانش‌بنیان همچنین از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای همکار، مشاوره بیمه تامین اجتماعی دریافت می‌کنند. مشاوره در این حوزه بخش‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. مشاوره پیرامون کلیه قوانین کاروتامین اجتماعی و تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه جهت ارائه به سازمان تامین اجتماعی، بخشی از این خدمت است. همچنین شرکت‌های تامین اجتماعی در زمینه بررسی قراردادها ازنظر بیمه و حضور در جلسات هیات‌های حل اختلاف به عنوان نماینده، مشاوره دریافت می‌کنند.
بیمه نامه
براساس تفاهم نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با چند شرکت بیمه‌ای، شرکت‌های دانش بنیان حائز شرایط می‌توانند برابر قوانین و آیین‌نامه‌ها از برخی تسهیلات در زمینه اخذ بیمه‌نامه‌های مختلف بهره‌مند شوند. بیمه‌های مسئولیت، بیمه اشخاص ثالث، بیمه‌های مهندسی و بیمه‌های آتش‌سوزی و سرقت از جمله بیمه‌نامه‌های است که شامل این خدمت می‌گردد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com