0  |  0

یکصد شرکت خلاق دیجیتالی حمایت شدند

یکصد شرکت خلاق دیجیتالی حمایت شدند

خلاقیت پایه شکل‌گیری و تداوم کسب و کارشان است. ایده‌هایی خلاق که در مدل ارائه خدمات و نوع خدماتشان مشهود است و همین نوآوری هم آن‌ها را از بقیه متمایز کرده است. شاید خدماتشان مبتنی بر فناوری پیشرفته نباشد اما محصول کارشان متفاوت است. این نوع از شرکت‌ها یکی از مدل کسب‌وکارهایی است که مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارد.
ستاد توسعه اقتصاد دیجتیال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم که بنای خود را بر توسعه ایده‌های خلاق و راه‌گشای اقتصاد دیجیتال قرار داده است، حمایت از این مدل شرکت‌ها را به صورت جدی دنبال می‌کند. بر همین اساس هم تا پایان سال گذشته حدود یکصد شرکت خلاق از حمایت‌های مادی و معنوی این ستاد بهره‌مند شدند.
«این شرکت‌ها یکی از مهم‌ترین مراکز تجمع ایده‌های خلاق و نیروهای کارآمد اقتصادی هستند. نفع بیشتر حمایت از آن‌ها هم به جامعه، مردم و دولت می‌رسد و توسعه اقتصاد دیجیتال را در پی دارد.»
مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر این نکته، می‌گوید: ستاد، شرکت‌های خلاق خواهان دریافت حمایت‌های معاونت علمی و فناوری را ابتدا ارزیابی می کند و در صورتی‌که نوع فعالیت و محصولاتشان مورد تایید قرار گرفت، از آن‌ها حمایت می‌کند.
نقطه قوت این نوع شرکت‌ها بهره‌گیری از ایده‌های خلاق و نوآور در ارائه محصول است. این نوع شرکت‌ها به دنبال اثربخشی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور هستند و لزوما محصولاتشان دانش‌بنیان نیست.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com