0  |  0

دورکاری یا کار از خانه، یک حق قانونی!

دورکاری یا کار از خانه، یک حق قانونی!

 هایل به روزنامه «بیلد ام سونتاگ» گفت که لایحه چنین قانونی را در پاییز به مجلس آلمان خواهد فرستاد.به گفته وی؛ براساس ارزیابی‌های اولیه، نسبت شهروندانی که در خانه کار می‌کنند، در دوره بحران کرونا از ۱۲ درصد به ۲۵ درصد افزایش یافته که شامل حدود ۸ میلیون آلمانی می‌شود.بیلد ام سونتاگ به نقل از وزیر کار آلمان نوشت: هر شهروندی که بخواهد و شغلش امکان بدهد، حتی پس از پایان همه‌گیری کرونا،  باید بتواند در خانه کار کند و ما این روزها در دوره همه‌گیری می‌فهمیم که چه میزان و مقدار کار از خانه امکان‌پذیر است.
وی تاکید کرد: ما می‌خواهیم کاری کنیم تا امکان انجام دورکاری بیش از پیش فراهم شود، اما اجباری نخواهد بود. افراد می‌توانند تصمیم بگیرند و انتخاب کنند که به صورت کامل در خانه کار کنند یا تنها یک یا ۲ روز در هفته دورکاری کنند.حزب چپ میانه سوسیال دموکرات که شریک کوچک دولت ائتلافی حاکم به ریاست آنگلا مرکل صدراعظم است، در دسامبر گذشته و مدت‌ها پیش از توقف تقریبی زندگی همگانی در آلمان و جهان در پی همه‌گیری گسترده این ویروس، نیز خواستار به رسمیت شناخته شدن حق کار از خانه شده بود.در همین حال یورونیوز گزارش داد، پلیس آلمان بیش از ۱۰۰ نفر را به‌دلیل مخالفت با تدابیر اقدامات محدودکننده به‌منظور پیشگیری از شیوع کووید-۱۹ بازداشت کرده است.صدها نفر از مردم آلمان روز شنبه در میدان رزا لوکزامبورگ برلین در حالی گردهم آمده بوده‌اند که دولت آلمان هر گونه تجمع و گردهمایی بیش از ۲۰ نفر را در پایتخت منع کرده است.تارنمای سازمان‌دهنده این اعتراض خواستار «پایان دادن به وضعیت فوق‌العاده» است و تهدید ناشی از این ویروس را کم‌اهمیت توصیف کرده است.براساس مرکز تحقیقات رابرت کوخ تا روز شنبه ۱۵۶ هزار و ۵۱۳ نفر در آلمان به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و شمار جانباختگان این کشور ۵  هزار و ۸۷۷ نفر بوده است.
نارضایتی عمومی از محدودیت‌های قرنطینه در آلمان در حال افزایش است و بیشتر مخالفت‌ها از سوی حزب راست افراطی آلمان به‌عنوان اصلی‌ترین جناح مخالف در پارلمان این کشور است. حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان»، دولت این کشور را به اغراق درباره خطر ناشی از ویروس متهم کرده و خواستار از سرگیری فوری همه فعالیت‌های تجاری شده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com