0  |  1

اعطای تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض به استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان در قزوین

اعطای تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض به استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان در قزوین

محمد حمیصی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین درباره اعطای تسهیلات به استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: استارت‌آپ‌های دانش‌بنیان پس از ورود به مراکز رشد به مدت سه تا پنج سال حمایت مالی شده و تسهیلات کم بهره یا بلاعوض دریافت می‌کنند.
وی افزود: این برنامه در راستای تواندهی برای ادامه فعالیت استارت‌آپ‌ها تا رسیدن به مرحله‌ای که بتوانند در پارک‌های علم و فناوری مستقر شده و بازار اولیه کار خود را پیدا کنند، اجرا می‌شود.
رئیس اداره فنی و تخصصی پارک علم و فناوری استان قزوین با اشاره به اینکه مراکز رشد مکان بسیار مناسبی برای انجام تحقیقات و پژوهش است تأکید کرد: دانشگاه‌ها باید برای هدایت دانشجویان خود به مراکز رشد و پارک های علم‌وفناوری آنها را تشویق کنند.
محیصی خاطرنشان کرد: برخی از افراد به دلیل ترس از شکست از شرکت و برگزاری استارت‌آپ‌ها خوداری می‌کنند، این در حالی است که بسیاری از ایده‌های نو و جدید در همین استارت‌آپ‌ها آغاز شده و توسعه می‌یابد.
وی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و ضرورت تحقق آن بیان کرد: یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی شرکت‌های دانش‌بنیان است که باید با تکیه بر ظرفیت‌های دانشگاهی از جمله دانشجویان و اساتید زمینه تحقق این مهم را فراهم کنیم.
رئیس اداره فنی و تخصصی پارک علم و فناوری استان قزوین عنوان کرد: مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری فقط مختص دانشگاهیان نیست و همه کسانی که ایده های نو و جدید در سر دارند می‌توانند به سایت ثبت ایده پارک علم و فناوری مراجعه کرده و ایده خود را ثبت و کارهای پژوهشی خود را در این مراکز دنبال کنند

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی: