0  |  1

ظرفیت ایجاد ۵ کارخانه نوآوری در تهران

ظرفیت ایجاد ۵ کارخانه نوآوری در تهران

مدیر کل توسعه شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس با بیان اینکه تهران ظرفیت دارد تا ۵ شعبه پارک فناوری پردیس در قالب کارخانه نوآوری داشته باشد، بیان کرد: سومین شعبه در حال راه اندازی است.
مهدی عظیمیان اظهار کرد: این کارخانه نوآوری آزادی شعبه اول پارک فناوری پردیس به شمار می‌رود که سال گذشته با حضور رئیس جمهور افتتاح رسمی شد و اکنون تعداد زیادی از استارت آپها در آن مشغول فعالیت هستند.
به گفته مدیر کل توسعه شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس، شعبه دوم پارک فناوری پردیس که اکنون در حال تکمیل است در شرق راه اندازی شده و هشتاد درصد تیم‌ها اکنون در آن مستقر هستند.
وی در خصوص شعبه دوم پارک فناوری پردیس در قالب کارخانه نوآوری «های وی» گفت: اینجا فضایی در اختیار سازمان فضایی بوده که کارهای اداری در آن انجام می‌شد و به معاونت علمی واگذار شد. متراژ این مکان برابر با ۵ هزار متر است که شعبه دیگر پارک فناوری محسوب می‌شود.
مدیر کارخانه نوآوری با تاکید بر اینکه می‌بایست تعدادی از تیم‌ها در آن مشغول فعالیت شوند وسپس راه اندازی رسمی شود، خاطر نشان کرد: البته که این کارخانه به عظمت کارخانه نوآوری آزادی نیست اما به عنوان شعبه دوم راه اندازی شده است.
عظیمیان با تاکید بر اینکه برای ایجاد شعبه سوم پارک فناوری پردیس «پردیس سامیت» هم در حال رایزنی هستیم، گفت: به نظر می‌رسد تا ۵ شعبه در تهران امکان فعالیت و خروجی مطلوب داشته باشد.
مدیر مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس تاکید کرد: معاونت علمی و فناوری در استان‌های مختلف اقدام ترویجی ایجاد کارخانه‌های نوآوری کرده و خیلی از آنها به کارخانه آزادی آمدند تا مشاوره بگیرند و در راستای آن بتوانند یک کارخانه را راه اندازی کنند.
مدیر کارخانه نوآوری ادامه داد: آذربایجان شرقی، اردبیل، یزد، اصفهان، شیراز و … به کارخانه آزادی آمدند تا از اینجا ایده بگیرند.
عظیمیان افزود: با توجه به اینکه هیئت دولت ابلاغ کرده که هر استانداری تا پایان دولت کارخانه نوآوری راه اندازی کند، این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند. مدیریت کارخانه‌های نوآوری که قرار است در اماکن متروکه راه اندازی شود به عهده استان‌های دیگر است.
وی افزود: ما در تهران، شعب دیگر پارک در تهران را مدیریت می‌کنیم ولی مابقی کارخانه‌های نوآوری در استان‌ها و شهرستان‌ها با مدیریت خودشان است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com