0  |  0

ملاک تعیین میزان اعطای وام طرح‌های فناورانه تعیین شد

ملاک تعیین میزان اعطای وام طرح‌های فناورانه تعیین شد

عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به سومین فراخوان اعطای تسهیلات وجوه اداره شده به طرح‌های فناورانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به برنامه کسب‌وکار تدوین‌شده از سوی متقاضیان وام وجوه اداره شده، میزان وام اعطایی آن از سوی کارگروه مربوطه مشخص می‌شود.

 خسرو سلجوقی اظهار کرد: طی دو دوره گذشته، یکی از مشکلات موجود در طرح‌های ارائه‌شده از سوی متقاضیان، کامل نبودن برنامه کسب‌وکار تهیه و تدوین‌شده از سوی شرکت‌ها بود که پرداخت و یا عدم پرداخت و همچنین میزان وام اعطایی نیز بر اساس آن مشخص می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند از طریق طی دوره‌های خودآموز تهیه و تدوین برنامه کسب‌وکار، شرکت‌های ارائه‌دهنده آموزش برنامه کسب‌وکار و یا بهره‌مندی از خدمات مشاوره شرکت‌های توانمند در این حوزه نسبت به تهیه برنامه کسب‌وکار قوی اقدام کنند. سلجوقی با بیان این مطلب که وام وجوه اداره شده به چهار گروه از فعالان این بخش پرداخت می‌شود گفت: تولید و توسعه سخت‌افزار در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تولید و توسعه نرم‌افزار، تولید و توسعه محتوا و خدمات و تولید و توسعه در زمینه امنیت اطلاعات، گروه‌های چهارگانه تعریف‌شده در این بخش را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: در هر یک از گروه‌ها، متقاضیان می‌توانند در سرفصل‌های تخصصی «صادرات»، «تحقیق و توسعه» و «توسعه کسب‌وکار» اقدام به ارائه درخواست کنند. عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: سقف پرداخت وام وجوه اداره شده تا 30 میلیارد ریال و بر اساس برنامه کسب‌وکار ارائه‌شده است که متقاضیان در خصوص آشنایی با جداول کارمزد و نحوه بازپرداخت وام از طریق صفحه مربوط به وام وجوه اداره شده در وبگاه رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام کنند. وی تأکید کرد: با توجه به اهمیت بازی‌های رایانه‌ای به‌عنوان یکی از بخش‌های تولید ثروت در کشور، برای این حوزه نیز بخش ثبت نام ویژه فعال‌شده است که فعالان این بخش می‌توانند از طریق آن ثبت‌نام کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری ایسنا
مطالب پیشنهادی: