0  |  0

رونق زیست‌فناوری پزشکی با فعالیت ۶ شتاب‌دهنده

رونق زیست‌فناوری پزشکی با فعالیت ۶ شتاب‌دهنده

زیست‌فناوری جزء علومی است که مدام تغییر، تحول و پیشرفت را تجربه می‌کند.
این رشته همه فن حریف شاخه‌های علمی زیادی را در دل خود جای داده و به نوعی می‌توان گفت علمی است برای بالا بردن کیفیت زندگی بر روی کره زمین. یکی از حوزه‌هایی که سر و کار زیادی با زیست‌فناوری دارد حوزه پزشکی و درمان است.
زیست‌فناوری پزشکی در ایران هم زیست‌بومی دارد که برای توسعه این حوزه علمی پرکاربرد تلاش می‌کند.
زیست فناوری در علوم پزشکی و دارویی، موضوعات بسیار گسترده‌ای مانند ابداع روش‌های کاملا جدید برای «تشخیص مولکولی مکانیسم‌های بیماری‌زایی و گشایش سرفصل جدیدی به نام پزشکی مولکولی»، «امکان تشخیص پیش از تولد بیماری‌ها و پس از آن»، «ژن‌‌درمانی و کنار گذاشتن (نسبی) برخورد معلولی با بیمار و بیماری»، «تولید داروها و واکسن‌های نوترکیب و جدید»، «ساخت کیت‌های تشخیصی»، «ایجاد میکروارگانیسم‌های دستکاری شده برای کاربردهای خاص»، «تولید پادتن‌های تک‌دودمانی (منوکلونال)» و غیره را در بر می‌گیرد.
این علم پیچیده و کاربردی در ایران با تلاش بازیگران این حوزه مسیر پیشرفت را در پیش گرفته است. مسیری که با حضور دانش‌بنیان‌ها و شتاب‌دهنده‌ها حرکتی شتابان به خود گرفته و پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است.
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در این تلاش دسته جمعی به عنوان یکی از پیشروان این حوزه با حمایت از شکل گیری ۶ شتاب‌دهنده، مسیر حرکت فعالان این عرصه علمی را هموارتر کرده است.
شتاب‌دهنده‌های «IVD»، «سلامت الکترونیک کارا (E-Health)»، «پرسیس ژن در حوزه واکسن‌های دامی و انسانی»، «شتاب‌دهنده شیراز»، «شتاب‌دهنده ارومیه» و «شتاب‌دهنده تبریز» از جمله این بازیگرانی هستند که برای ریل‌گذاری در این مسیر به میدان آمده‌اند. البته در سال جاری تعداد این شتاب‌دهنده‌ها بیشتر خواهد شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: dolat.ir
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com