0  |  0

رشد دو برابری شرکت‌های دانش بنیان تا ۱۴۰۰

رشد دو برابری شرکت‌های دانش بنیان تا ۱۴۰۰

پیش بینی می‌کنیم اگر روند رشد و شتاب توسعه شرکت‌های دانش بنیان و تداوم حمایت‌های معاونت‌های علمی و فناوری و سایر دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی به همین شکل وجود داشته باشد، تا پایان دوره دولت تعداد شرکت‌های دانش بنیان به دوبرابر افزایش پیدا کند.
به گفته وی، به همین میزان تعداد نیروی انسانی شاغل در شرکت‌های دانش بنیان و میزان فروش آنها نیز تا دوسال دیگر دو برابر خواهد شد.
رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی تاکید کرد: کم کم به این مرحله می رسیم که اتکا به توانایی شرکت‌های دانش بنیان در وضعیت اقتصاد نفتی مهم است و به این موضوع می رسیم که اقتصاد، نوآوری، فناوری و علم یک گام جدی در تاثیرگذاری اقتصاد دانش بنیان است.
وی بیان کرد: این شواهد فقط نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران با رویکردی که در راستای حمایت از شرکتهای دانش بنیان در پیش گرفته خوشبختانه در کشورهای منطقه، آسیای جنوب غربی، خاورمیانه جایگاه خوبی دارد.
قادری فر تاکید کرد: ما باید عزم مان را جزم کنیم با منطق نوآوری باز، این جریان را به جریان پیش رونده و متعالی در کشور تبدیل کنیم و شاهد بلوغ و شتاب بیشتری در شرکت‌های دانش بنیان و در طرف مقابل، بنگاه‌های عظیم اقتصادی باشیم که مصرف کننده فناوری‌ها و نوآوری هستند. این تلاش‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.
فعالان شرکت‌های دانش بنیان در حوزه مقابله با تحریم است
قادری فر گفت: تحریم‌های ظالمانه اگرچه ناجوانمردانه از سوی استکبار جهانی اعمال شده است اما تلاش ما در معاونت علمی این بوده که تحریم‌ها نتواند خدشه‌ای به عزت ملی از یک طرف و از طرف دیگر به اقتصاد کشور وارد کند. به همین دلیل برنامه‌های ویژه ای برای تحریم و تولید اقلام تحریمی مورد نیاز در معاونت علمی و فناوری اجرایی می‌شود.
وی تاکید کرد: در همه حوزه‌های تحریمی با کمک شرکت‌های دانش بنیان سعی در توسعه کسب و کار داریم تا شرکت‌های دانش بنیان بتوانند پاسخگوی نیاز ما باشند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com