0  |  1

خروج مدیران از یونایتد ایرلاینز

خروج مدیران از یونایتد ایرلاینز

شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز، اعلام کرده که با وجود بازگشت دوباره به شبکه پروازهای بین‌المللی از ماه ژوئیه، قصد دارد ۱۳ شغل از مشاغل رده بالای خود را حذف کند. این تصمیم به‌عنوان بخشی از بازسازی ساختار شرکت برای پاسخگویی به آسیب‌های وارد آمده به کسب‌وکار آن در دوران اپیدمی ویروس کرونا اتخاذ شده است.
این شرکت که مقر اصلی آن در شیکاگو واقع است، اعلام کرده که به مدد افزایش نه چندان زیاد تقاضا درحال افزایش پروازها و خدمات خود در دوسوی اقیانوس اطلس است و پروازهایش را از واشنگتن دی‌سی و سانفرانسیسکو به شهرهایی در اروپا از ماه ژوئیه افزایش خواهد داد. علاوه بر این، خدمات این شرکت به توکیو، هنگ‌کنگ، سنگاپور و سئول از سر گرفته خواهد شد. این شرکت همچنین خدمات خود را در آمریکای لاتین و منطقه کارائیب گسترش خواهد داد، هر چند انتظار می‌رود برنامه‌های کاری این شرکت در ماه ژوئیه حدود ۷۵ درصد کمتر از سطح پیشین باشد. این برنامه‌ها درحال‌حاضر تا ۹۰ درصد پایین‌تر از سطح معمول فعالیت‌های شرکت است.
در چنین شرایطی، یونایتد خود را آماده می‌کند تا تعداد پرسنل مدیریتی و اجرایی این شرکت در ماه اکتبر دست‌کم 30 درصد کاهش یابد. این دقیقا همان زمانی است که در آن قانون ممنوعیت کاهش مشاغل که دولت در ازای ارائه کمک به پرداخت دستمزدها برای شرکت‌ها وضع کرده بود، منقضی می‌شود. شرکت‌های هواپیمایی سراسر جهان از جمله شرکت یونایتد، برنامه‌هایی را در دست اقدام دارند تا ده‌ها هزار نفر از کارکنان خود را به کناره‌گیری از مشاغل خود یا بازنشستگی زودهنگام تشویق کنند. این شرکت‌ها امیدوارند با چنین اقداماتی از اخراج دسته‌جمعی پرسنل در پاییز پیشگیری کنند. شرکت هواپیمایی یونایتد درحال‌حاضر به‌عنوان گام نخست قصد دارد تا تاریخ 15 ژوئن 13 نفر از مدیران ارشد خود را برکنار کند البته از این تعداد 8 نفر تا تاریخ 30 سپتامبر همکاری خود را با مجموعه ادامه خواهند داد. ارائه بسته‌های تشویقی کناره‌گیری داوطلبانه مهمانداران پرواز از مشاغلشان گام دیگر این شرکت هواپیمایی است تا بتواند خود را با بحران کاهش تقاضای مسافران منطبق سازد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com