0  |  0

افتتاح 3 مرکز نوآوری و رشد در خراسان جنوبی

افتتاح 3 مرکز نوآوری و رشد در خراسان جنوبی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان وارد بیرجند شد. شتاب دادن به حرکت‌های فناورانه فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در این سفر دنبال می‌شود. در همین راستا ستاری در نخستین بخش از سفر خود به دانشگاه بیرجند می‌رود و از نزدیک با فعالیت فناوران و محققان این مرکز آشنا می‌شود.
همچنین در این سفر فاز نخست مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند افتتاح می‌شود. قرارداد راه اندازی این مرکز اردیبهشت ماه سال گذشته با حمایت معاونت علمی و فناوری امضاء شد و امروز با پایان کار تجهیز این مرکز فعالیت خود را آغاز می‌کند. فاز نخست این مرکز در فضای 600 متر مربع با استقرار 15 شرکت دانش بنیان و استارتاپی راه اندازی می‌شود. از ویژگی‌های این مرکز استقرار آن در فضای آموزشی و پیوستگی‌اش با دانشگاه است. پس ارتباط و تعامل دانشجویان و اساتید با کسب و کارها رونق می‌گیرد و به نوعی حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سومی و نوآور را شتاب می‌دهد.
افتتاح مراکز رشد فردوس و طبس
افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان فردوس اتفاق دیگری است که در این سفر می‌افتد تا از ظرفیت نیروی انسانی بهره مناسبی برده شود. این مرکز با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری تجهیز شده اس و بیش از 30 شرکت دانش بنیان و هسته فناور در آن می‌توانند مستقر شوند. ستاری از طریق ویدئو کنفرانس این مرکز را افتتاح می‌کند.
همچنین در این سفر این بهره برداری از ساختمان جدید مرکز نوآوری طبس نیز انجام می‌شود و با استقرار چند شرکت فناور این مرکز فعالیت خود را آغاز می‌کند تا در گام‌های بعدی تجهیز کامل آن انجام شود. این افتتاح نیز به صورت ویدئو کنفرانس توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام می‌شود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر خود به استان خراسان جنوبی به پارک علم و فناوری این استان می‌رود و از دستاوردهای فناورانه و نوآورانه شرکت‌های مستقر در پار بازید می‌کند. پس از آن نیز مراسم بهره برداری صندوق پژوهش و فناوری استان مستقر در پارک علم و فناوری برگزار می‌شود. این صندوق وظیفه حمایت از فناوران و نوآوران را دارد.
پس از آن معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مرکز رشد و تیم‌های مستقر در دانشگاه آزاد بیرجند به عنوان بخشی دیگر از بازیگران و فعالان زیست بوم استان بازدید می‌کند. بازدید از تیم‌های فناور دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز از دیگر برنامه‌های این سفر است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com