0  |  0

شهرداری‌ها به استارتاپ‌ها برای دانش بنیان کردن تولید میدان دهند

شهرداری‌ها به استارتاپ‌ها برای دانش بنیان کردن تولید میدان دهند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با تاکید بر اینکه موتور اصلی حرکت کشور در بخش های عمرانی، اقتصادی، صنعتی، ... بخش خصوصی است، گفت: باید در عرصه های مدیریت شهری و روستایی زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی را برای اجرای پروژه ها و تقویت اقتصاد شهر و روستا فراهم آوریم.
مهدی جمالی نژاد در حاشیه بازدید از شهرستان کلات در استان خراسان رضوی با تاکید بر کاهش اتکای مدیریت شهری و روستایی به درآمد حاصل از فروش نفت و کمک‌های دولتی، افزود: در حال حاضر همراهی شوراها، شهرداریها و دهیاریها با حضور بابرنامه و موثر، بخش خصوصی یک الزام است و نباید نسبت به حضور سرمایه گذاران و بخش خصوصی‌ فضای منفی وجود داشته باشد.
جمالی نژاد با بیان اینکه حضور موثر و برنامه محور بخش خصوصی در عرصه امور اجرایی و همچنین مدیریت شهری و روستایی کشور می تواند بخش زیادی از مشکلات را حل و امور متوقف شده را به حرکت در آورد، گفت: در سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در حال رفع مشکلات حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران در پروژه های عمران شهری و حمایت قانونی از این موضوع هستیم.
وی در ادامه با بیان اینکه مدل های جدید کسب و کار باعث پیشرفت و رونق تولید در بخش های اقتصادی، صنعتی، عمرانی ، .... شده، اظهار کرد: در حال حاضر نسل جدیدی از کارآفرین‌ها بطور جدی در حال فعالیت هستند که نگاه و تفکرات و دغدغه‌هایشان با دست اندرکاران قدیمی متفاوت است و باید در عرصه برنامه ریزی و امور اجرایی از صاحبان جوان این تفکرات به عنوان سرمایه های انسانی جدید بهره ببریم تا بتوانیم سرعت پیشرفت امور را افزایش دهیم.
جمالی نژاد ادامه داد: در دورانی که با تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان مواجهیم، برای ساختن آینده مطمئنی برای کشور و اداره بهتر شهرها و روستاها باید به سرمایه های جوان این مرزوبوم متکی باشیم و شهرداری‌ها هم باید به استارتاپ‌ها برای هوشمندسازی و دانش بنیان کردن تولید در ساختار مدیریت شهری و ایجاد تحول در ساختارهای قدیمی با هدف افزایش رضایت شهروندان و بهره وری بیشتر میدان دهند.
وی با اشاره به وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری و میراث فرهنگی و تاریخی شهرستان کلات، گفت: با تقویت و ایجاد زیرساخت‌ها، بسترها و امکانات رفاهی لازم و اطلاع رسانی و معرفی گسترده، صنعت گردشگری می تواند وضعیت اقتصادی منطقه کلات را متحول و درآمد و اشتغال پایدار ایجاد نماید و در معاونت عمرانی وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از کلات حمایتهای لازم را به عمل می آوریم.
رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور همچنین از حمایت این سازمان ازپروژه های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت با عنوان پروژه های ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: از پروژه هایی حمایت خواهد شد که دارای طرح مشخص در چارچوب اعلام شده باشد و پروژه حتما تا پایان کار دولت به اتمام برسد.
معاون عمرانی وزیر کشور همچنین یادآور شد: دولت در حال برنامه ریزی برای جبران خسارتهای ناشی از شیوع کرونا در بخش های مختلف از جمله مدیریت شهری و روستایی، صنایع مختلف و حتی بخش خصوصی است تا با تدابیر اتخاذ شده بخش‌های مختلف کشور کمتر دچار آسیب شوند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com