0  |  0

توسعه زیست‌بوم واقعیت مجازی در کشور با کمک دانش‌بنیان‌ها

توسعه زیست‌بوم واقعیت مجازی در کشور با کمک دانش‌بنیان‌ها

واقعیتی غیرواقعی و مجازی که در جهان بازاری رو به رشد و سودده دارد. زیست‌بوم واقعیت مجازی که با سرعت بالایی در دنیا در حال رشد است و شرکت‌ها و کسب‌وکارها برای بازنماندن از روند رشد این تکنولوژی و بهره‌‌گیری بیشتر از آن، در تکاپوی کسب این فناوری هستند. 30 شرکت دانش‌بنیان ایرانی هم با حمایت معاونت علمی و فناوری به این حوزه ورود کرده‌اند.
اما بازار واقعیت مجازی در دنیا با فعالیت بیش از 550 شرکت به پیش می‌راند و سهم ایران از این بازار پرتلاطم و فناورانه 30 شرکت دانش‌بنیان است. شرکت‌هایی که در تلاش هستند تا با رصد بازارهای جهانی و طراحی و تولید محصولات بومی، نیاز کشور به این حوزه را مرتفع کنند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر بیشترین رشد سرمایه‌‌گذاری در زمینه واقعیت مجازی در حوزه‌های بازی‌های کامپیوتری، سرگرمی‌های مبتنی بر مکان، نسل آینده تجهیزات ثبت واقعیت، کسب و کارها و بخش بهداشت و سلامت است.
البته این فناوری در صنایع مختلفی مانند صنعت توریسم، بهداشت و درمان، فضانوردی، خودروسازی، آموزش و صنایع دفاعی و نظامی هم کاربرد دارد. به همین دلیل توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری واقعیت مجازی یکی از اولویت‌های ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
در همین راستا هم این ستاد از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌هایی که به توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری واقعیت مجازی کمک کنند حمایت‌های مادی و معنوی می‌کند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com