1  |  0

شرکت‌های خلاق، خدمات متنوعی دریافت می کنند

شرکت‌های خلاق، خدمات متنوعی دریافت می کنند

برنامه حمایت از زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به موازات قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شد. شرکت‌های خلاق در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی کشور فعالیت می‌کنند. تا پایان بهار 1399 تعداد این شرکت‌ها، به بیش از 800 شرکت افزایش یافت.
بازیگران گوناگونی مانند شتابدهنده‌ها و پردیس‌های نوآوری در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور نقش آفرینی می‌کنند. بیش از 5 هزار شرکت دانش‌بنیان فعال در کشور از خدمات این مراکز استفاده می‌کنند. با توجه به ارزش افزوده بالای صنایع خلاق و فرهنگی در جهان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق را به موازات قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به پیش برد.
پس از چند سال فعالیت، تعداد شرکت‌های خلاق در سه ماهه اول سال جاری به بیش از 800 شرکت خلاق افزایش یافت. در این بین، کسب و کارهای دیجیتال با 395 شرکت خلاق، بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است. شرکت‌های خلاقی که در حوزه بازی، اسباب بازی و سرگرمی فعال هستند با 117 شرکت، در جایگاه دوم قرار دارند.
صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری با 74 شرکت، صنایع دیداری و شنیداری با 78 شرکت، صنایع مرتبط با یادگیری، چاپ و نشر با 17 شرکت،گیاهان دارویی و طب سنتی با 37، هنرهای تجسمی و نمایشی با 8 شرکت، خدمات زیرساختی صنایع خلاق با 17 شرکت، و سایر صنایع خلاق و فرهنگی با 14 شرکت، در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.
شرکت‌های خلاق، خدمات بسیار متنوعی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت می کنند. علاوه بر دریافت تسهیلات در حوزه‌های مختلف، این شرکت‌ها نیز مانند شرکت‌های دانش‌بنیان از انواع کمک هزینه‌ها، مانند کمک هزینه حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برخوردار می‌شوند. دریافت مشاوره برای توسعه بازار و انواع معافیت‌های مالیاتی و گمرکی، دیگر خدماتی است که به این شرکت‌ها ارائه می‌شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com