0  |  0

شبکه نوآوری قزوین رونمایی می‌شود

شبکه نوآوری قزوین رونمایی می‌شود

ستاری با استقبال استاندار وارد قزوین شد. سفری یک روزه برای گسترش زیست بوم فناوری و نوآوری. در این سفر با افتتاح طرح‌های فناورانه و راه اندازی مراکز نوآوری مسیر حرکت فعالان زیست بوم هموار می‌شود تا خدمات و امکانات لازم برای فعالیت فناوران و فعالان دانش بنیان استان در اختیارشان قرار گیرد.
افتتاح خط تولید گروه صنعتی نقش الماس کاسپین
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین بخش از این سفر یک روزه و فناورانه خود به آبیک رفت و از طرح کشت بافت گیاهی بازدید کرد. در ادامه ستاری به شهرک کاسپین می‌رود و از دستاوردهای فناورانه شرکت دانش بنیان توسعه قوای محرکه تیوان دیدن می‌کند. پس از آن نیز خط تولید گروه صنعتی نقش الماس کاسپین با حضور او افتتاح می‌شود.
دربخشی از این سفر پارک علم و فناوری استان قزوین میزبان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری می‌شود. ستاری از نمایشگاه محصولات و دستاوردهای شرکت‌های مستقر در پارک بازدید می‌کند. 180 محصول و خدمت دانش بنیان توسط زیست بوم فناوری و نوآوری این پارک عرضه شده است که در این نمایشگاه 30 محصول که در یک سال اخیر توسعه یافته‌اند، به نمایش در می‌آید.
افتتاح مرکز نوآوری تخصصی در پارک علم و فناوری استان
مرکز نوآوری تخصصی در پارک علم و فناوری استان نیز در این سفر افتتاح می‌شود. این مکان به عنوان نخستین مرکز نوآوری استان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کار خود را آغاز می‌کند. 30 شرکت دانش بنیان و استارتاپ در این مرکز استقرار دارند و در حوزه‌هایی مانند گیاهان دارویی، فناوری اطلاعات و اینترنت اشیاء فعال هستند. در این مرکز با ارائه خدمات متنوع ایده‌ها پرورش می‌یابند و تبدیل به محصولی فناورانه می‌شوند.
رونمایی از شبکه نوآوری قزوین
همچنین ستاری با حضور در این پارک از شبکه نوآوری قزوین رونمایی کرد. این شبکه ارتباط سیستماتیک فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری را برقرار می‌کند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین به دانشگاه آزاد اسلامی قزوین می‌رود و از محصولات و دستاودرهای این مرکز علمی بازدید می‌کند. 3 پروژه مرتبط با کرونا با عنوان‌های ربات ضد عفونی کننده بیمارستان، دستگاه ضد عفونی کننده لوازم و دستگاه حرارتی شناسایی افراد دارای تب بالا بازدید می‌شوند. همچنین 8 شرکت جدید مستقردر مرکز رشد این دانشگاه نیز محصولاتشان را نمایش دادند.
افتتاح فاز 2 مرکز نوآوری دانشگاه آزاد
افتتاح فاز 2 مرکز نوآوری دانشگاه (ساختمان شهید سلیمانی) نیز از دیگر برنامه‌ها در دانشگاه آزاد قزوین است. ساختمان این مرکز با مساحت 7 هزار متر مربع با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری تکمیل شد. سالت اجتماعات بین‌الملل بخشی از این مرکز است. همچنین بخش مرکز فناوری‌های خلاق به دانش آموزان 12 تا 18 سال اختصاص دارد تا آموزش‌های لازم در حوزه علوم روز به آنها داده شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com