0  |  0

چالش شناسایی و مدل ارزیابی شرکت‌ها برگزار می شود

چالش شناسایی و مدل ارزیابی شرکت‌ها برگزار می شود

فعالان حوزه زیستی مدل مناسب شتاب‌دهنده‌های این حوزه را طراحی می‌کنند. قرار است با کمک زیست‌بوم فناوری و نوآوری و ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک مدل مناسب و منحصر به فرد شتاب‌دهنده برای توسعه این حوزه در کشور طراحی شود.
چند سالی است که نقش شتاب‌دهنده‌ها در شکل‌گیری کسب‌وکارهای نوین افزایش یافته است. اما طراحی و انتخاب یک مدل درست از شتاب‌دهنده‌ها برای هر صنعت و حوزه علمی ضروری است. کاری که ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال تحقق آن است.
امروزه شتاب‌دهنده‌ها نقش مهمی در زیست‌بوم فناوری نوآوری پیدا کرده‌اند. بسیاری از شرکت‌های نوپا که ایده‌های خلاقانه‌ای دارند می‌توانند کسب‌وکارشان را با شتاب‌دهنده‌ها آغاز کنند و درصد موفقیت خود را بالا ببرند.
اما تعریف یک مدل موثر و مناسب مبتنی بر نیازهای هر حوزه علمی را نباید فراموش کرد. اگر قرار باشد برای همه حوزه‌های علمی یک مدل یکسان از شتاب‌دهنده‌ها را به کار برد قطعا نتیجه حاصل از آن مفید و مثمرثمر نیست. همین موضوع هم بهانه‌ای شد برای ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا مدل‌های شناسایی و ارزیابی شتاب‌دهنده‌ها در حوزه زیست‌فناوری را به عنوان یک چالش مطرح کند.
در این چالش بنا است شتاب‌دهنده‌های مناسب در حوزه زیست‌فناوری شناسایی و مدل ارزیابی شرکت‌ها برای استقرار در شتاب‌دهنده مورد نظر هم مشخص شود. این کار قرار است با یاری گرفتن از ایده‌های خلاق علاقه‌مندان و فعالان حوزه زیست‌فناوری اجرایی شود.
فناوران و علاقمندان دارای ایده یا طرحی مناسب برای تعریف مدل شتاب‌دهنده زیست‌فناوری می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این فراخوان به آدرس اینترنتی http://biodc.isti.ir/ مراجعه کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com