0  |  0

بهره برداری از 33 پروژه دولت الکترونیک و اقتصاد هوشمند تا پایان سال

بهره برداری از 33 پروژه دولت الکترونیک و اقتصاد هوشمند تا پایان سال

دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در دوازدهمین جلسه شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات این وزارتخانه از بهره برداری 33 پروژه توسعه دولت الکترونیک و اقتصاد هوشمند تا پایان سال جاری در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی خبر داد.
دوازدهمین جلسه شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات که به ریاست وزیر اقتصاد و با حضور معاونان و روسای دستگاه های تابعه این وزارتخانه برگزار شد، فهرست پروژه های توسعه الکترونیک و اقتصاد هوشمند و برنامه زمانبندی بهره برداری آنها توسط مرکز فناوری اطلاعات و اقتصاد هوشمند مطرح و مقرر شد 33 پروژه توسعه دولت الکترونیک و اقتصاد هوشمند تا پایان سال جاری در مجموعه این وزارتخانه و دستگاه های تابعه آن مورد بهره برداری قرار گیرد.
بر اساس این گزارش هدف از راه اندازی این پروژه ها عملیاتی شدن راهبردهای سند اقتصاد هوشمند و همچنین حذف و یا کاهش مراجعات حضوری به دستگاه ها، حذف کاغذ و تسریع در ارائه خدمات عنوان شده است.
گفتنی است، دکتر علی عبدالهی دبیر شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت اقتصاد، تعداد پروژه های در دست اقدام مجموعه این وزارتخانه بیش از این تعداد است لکن به دلیل نقش این پروژه ها در تسهیل و تسریع ارايه خدمات به شهروندان و کسب و کارها؛ این 33 پروژه از اولویت بسیاربالای برخوردار هستندکه عمدتا مربوط به حوزه های مختلف از جمله؛ خزانه داری الکترونیک یکپارچه، مدیریت بدهی ها، هوشمند سازی نظارت های گمرک، حضور کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال در بورس، سامانه خدمات سرمایه گذاری مناطق آزاد، حراج الکترونیک، درگاه سرمایه گذاری و کسب و کار استانی، راه اندازی مراکز توسعه و تعالی اقتصاد هوشمند، میز خدمت الکترونیکی بازار سرمایه، پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی، سامانه صدور و پیگیری مجوزها در حوزه خصوصی سازی ، امکان ارائه تسهيلات الکترونیکی در بانک ها می باشند.
عبدالهی افزود: سایر پروژه های مربوط به دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد نیز شامل تخصیص کد یکتا برای بیمه های بدنه، آتش سوزی، حمل و نقل، درمان و زندگی، در حوزه بازار سرمایه نظیر؛ سامانه بومی هسته معاملات، مجمع الکترونیک، سندباکس فین تک ها در بازار سرمایه، حوزه گمرک؛ گمرک موبایل، هوشمند سازی نظارت های گمرکی در کارشناسی مجازی ، حوزه مالیاتی؛ پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، هوشمندسازی داده بر مبنای نظام مالیاتی با استفاده از تکنولوژی علوم داده، حوزه خصوصی سازی؛ سامان ثبت اطلاعات و داده‏های اقتصادی بنگاه های واگذاری و در حوزه حسابرسی؛ حسابرسی کامپیوتری و همچنین برخی پروژه های دیگر می باشد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: mefa.ir
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com