0  |  0

تامین ۹۰ درصد خوراک پالایشگاه‌های کشور توسط مناطق نفت‌خیز جنوب

تامین ۹۰ درصد خوراک پالایشگاه‌های کشور توسط مناطق نفت‌خیز جنوب

احمد محمدی مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اینکه دو سال گذشته، یکی از دشوارترین مقاطع تاریخ صنعت نفت ایران بود، گفت: با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا در یک سال گذشته، برنامه تولید و تحویل نفت خام خوراک پالایشگاه‌های کشور از هر دو جنبه کمی و کیفی بر اساس برنامه مصوب ابلاغی شرکت ملی نفت ایران به طور ۱۰۰ درصد تحقق یافته است.
این مقام مسئول در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب افزود: در این برنامه ۹۰ درصد خوراک پالایشگاه‌های کل کشور از سوی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب پیش‌بینی و محقق شده است.
وی نتیجه تضمین کیفیت و تامین به موقع خوراک پالایشگاه‌ها را، پایداری انرژی و تولید سوخت کشور دانست و تصریح کرد: در شرایط عادی، اهمیت این موضوع در زمان پیک مصرف سوخت، بسیار محسوس است، اما در شرایط فعلی که بر شدت تحریم‌ها افزوده شده است، هماهنگی و استمرار تولید و انتقال نفت به پالایشگاه‌ها و در نتیجه تولید کیفی و پایدار سوخت، یکی از مهم‌ترین توانمندی‌های کشور است و مناطق نفت‌خیز جنوب در حفظ ثبات حوزه انرژی کشور نقشی کلیدی ایفا می‌کند.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ادامه داد: این شرکت همچنین در زمینه تامین به هنگام خوراک پتروشیمی‌های مستقر در استان خوزستان از جمله بندر امام، رازی، بوعلی و مارون نیز نقشی محوری داشته و با ارسال مستمر گاز و مایعات گازی، حفظ زنجیره ارزش در بخش پایین دستی را تضمین کرده است.
محمدی ادامه داد: همچنین با وجود شرایط سخت آب و هوایی و وجود کرونا، ظرف مدت حدود دو ماه طرح هدایت نفت سنتزی حاصل از میعانات گازی پارس جنوبی در بخش خشکی، با موفقیت کامل اجرایی و نفت مورد نظر به سمت پالایشگاه‌های آبادان و اصفهان هدایت شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com