0  |  0

شهرداری ها به شتابدهنده ایده های استارت آپی تبدیل شوند

شهرداری ها به شتابدهنده ایده های استارت آپی تبدیل شوند

زیست بوم فناوری و نوآوری تهران میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران، شهربانو امانی عضو این شورا و جمعی از مدیران و معاونان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود.
ستاری در حاشیه این تور فناورانه، گفت: شهرداری به عنوان یک شتاب دهنده در کسب و کارهای کوچک سهامدار شود تا کمکی باشد به آنها برای رسیدن به بازار.
به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، اگر شهرداری اینگونه عمل کند هم یک منبع درآمد خوبی برای خود ایجاد خواهد کرد و هم در توسعه اشتغال برای جوانان نقش آفرینی می کند.
ستاری همچنین گفت:حمایت شهرداری از مراکز نوآوری خوب است ولی انتظار داریم خود شهرداری به عنوان شتاب دهنده به این حوزه ورود کند.
مراکز نوآوری اشتغالزا هستند
محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران هم در حاشیه این بازدیدها، گفت: مراکز نوآوری در زمان تحریم ها و مشکلات اقتصادی باعث توسعه اشتغال در کشور شده اند.
وی افزود: ما هنوز برنامه ای برای حمایت از اجرایی شدن ایده های استارتاپی در حوزه مدیریت شهری به معنای واقعی نداریم اما خودبخود این مفهوم جای خود را در برنامه های شهری باز کرده است.
هاشمی ادامه داد: برخی شهرداران اهمیت موضوع را خوب درک کرده اند امیدواریم بقیه شهرداری ها هم به این حوزه ورود کنند.
بازدید از مراکز نوآوری تهران
بازدید از دستاوردهای فناورانه کارخانه نوآوری آزادی به عنوان شاخص‌ترین خانه استارتاپ‌های ایرانی و یکی از شناخته‌‌شده‌ترین هاب‌های فناوری در ایران و خاورمیانه با وسعتی بیش از ۱۸ هزار متر مربع یکی از برنامه های این تور فناورانه بود.
از جمله مراکزی که در کارخانه نوآوری بازدید شد می توان به شتاب دهنده هم آوا، فضای کار اشتراکی زاویه، آی سینک و کارگاه نوآوری معماری و زندگی شهری (هفت و هشت) اشاره کرد.
برج فناوری بن تک نخستین برج فناوری بخش خصوصی مستقر در ناحیه نوآوری شریف مقصد بعدی این بازدید بود. بن تک نخستین برج فناوری بخش خصوصی مستقر در ناحیه نوآوری شریف است.
دستاوردهای فناورانه ایستگاه نوآوری شریف هم امروز بازدید شد.
بازدید از پرسیس ژن شتاب دهنده واکسن، شتاب دهنده اکسین فعال حوزه تولید محتوا، استارتاپ استودیو فعال در حوزه فین تک، استارتاپ پینکت فعال حوزه میوه بار و شتاب دهنده دارویی توانا مستقر در ایستگاه نوآوری شریف از جمله برنامه های امروز بود‌.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com