0  |  0

افزایش سقف سرمایه‌گذاری در طرح‌های تامین مالی جمعی

افزایش سقف سرمایه‌گذاری در طرح‌های تامین مالی جمعی

سرپرست نهادهای مالی و نوآوری فرابورس ایران در وبینار تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ) برای تامین مالی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان که به صورت آنلاین برگزار شد، از تلاش‌های این رکن بازار سرمایه برای افزایش سقف سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد تومانی در طرح‌های تامین مالی جمعی خبر داد.
عارف علیقلی‌پور با اشاره به پیشرو بودن فرابورس ایران در کمک به تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوآور، گفت: در حال حاضر مطابق دستورالعمل فعلی تامین مالی جمعی، سقف تامین مالی برای هر طرح توسط هر پلتفرم یا عامل، ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که موضوع افزایش این سقف در دست بررسی است.
به گفته او فرابورس ایران از آغاز فعالیت خود از ابزارها و بازارهای تامین مالی از جمله بازار دارایی فکری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه، تابلو شرکت‌های دانش‌بنیان و رشد برای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌ گرفته و با عملیاتی‌سازی کرادفاندینگ این زنجیره را تکمیل کرده است.
علیقلی‌پور درباره نقش‌های فرابورس در حوزه تامین مالی جمعی، توضیح داد: علاوه بر اینکه در کمیته ارزیابی تامین مالی جمعی، اعطای مجوز به عاملین انجام می‌شود، فرابورس سازوکارهایی برای بازار ثانویه در نظر گرفته تا برای طرح‌هایی که به مرحله نهایی می‌رسند، نماد معاملاتی تشکیل و امکان خریدوفروش آن فراهم شود.
سرپرست نهادهای مالی و نوآوری فرابورس فرایند تامین مالی جمعی در فرابورس ایران را شامل ۴ بخش اعطای موافقت اصولی، اعطای مجوز فعالیت، صدور گواهی شراکت و در نهایت بخش انجام معاملات ثانویه و تسویه وجوه طرح عنوان کرد و افزود که تمامی این موارد از طریق سامانه تامین مالی جمعی به نشانی cf.ifb.ir انجام می‌شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com