0  |  0

استارتاپ چینی مقدمات استخراج مواد معدنی از فضا را فراهم می کند

استارتاپ چینی مقدمات استخراج مواد معدنی از فضا را فراهم می کند

یک استارت آپ چینی در سال جاری میلادی فضاپیمایی به فضا ارسال می کند تا مقدمات استخراج از فضا را فراهم کند.
یک استارت آپ فضایی چینی به نام « اوریجین اسپیس» تصمیم دارد مواد معدنی را از فضا استخراج کند. البته برای این منظور باید آزمایش هایی در فضا انجام دهد.
اوریجین اسپیس با در نظر گرفتن این هدف، در نوامبر سال جاری میلادی یک ربات مخصوص استخراج را به فضا ارسال می کند. این ربات در حقیقت یک فضاپیمای کوچک به نام NEO-۱ است.
فضاپیمای مذکور هیچ ابزاری برای استخراج همراه ندارد، بلکه فناوری های مختلفی را بررسی می کند که بعدا برای استخراج به کار گرفته می شوند.
«یو تیانهونگ» یکی از موسسان این استارت آپ فضایی می گوید: هدف ما تایید و نشان دادن قابلیت های مختلف فضاپیما مانند مانور در مدار زمین، گرفتن اجسام آسمانی شبیه سازی شده و فناوری های هوشمند کنترل و شناسایی است.
این استارت آپ تصمیم دارد پس از پرتاب فضاپیمای NEO-۱، یک پروژه ماه به نام NEO-۲ در اواخر ۲۰۲۱ یا اوایل ۲۰۲۲ میلادی انجام دهد. اگر فعالیت های شرکت طبق برنامه ریزی پیش برود، NEO۲ روی سطح ماه فرود می آید.
این درحالی است که اخیرا ناسا نیز اعلام کرده به شرکت های خصوصی که تمایل به استخراج ذخایر از ماه باشند، مبلغی پرداخت می کند. البته بودجه پرداختی ناسا برای این منظور به اندازه ای نیست که هزینه های پرتاب فضاپیما را تامین کند، با این وجود رقابت برای دستیابی به ذخایر سیارات دیگر آغاز شده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com