1  |  0

محبوبیت موبایل های ارزان قیمت با شیوع کرونا

محبوبیت موبایل های ارزان قیمت با شیوع کرونا

با وجود شیوع کووید۱۹ در سراسر جهان، فروش موبایل همچنان ادامه دارد.
درهمین راستا گزارش شرکت آمریکایی تحقیقات بازار IDC نشان می دهد در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ میلادی موبایل های ارزان قیمت و میان رده که قیمت آنها کمتر از ۴۰۰ دلار است، بیشترین فروش را داشته اند.
تحقیقIDC نشان می دهد در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ میلادی ۶۰ درصد محموله های موبایل بارگیری شده دستگاه های ارزان قیمت و میان رده بوده اند که قیمت آنها بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ دلار است. در ۸۵ درصد بازارهایی که روی قیمت کالا حساسیت وجود دارد، مانند آسیا ( به استثنای چین و ژاپن) ، آمریکای لاتین، خاورمیانه ، آفریقا و اروپای مرکزی موبایل هایی با قیمت کمتر از ۴۰۰ دلار با اقبال بیشتری روبرو بوده است.
همچنین در این بازه در کشورهایی مانند آمریکا نیز سهم بازار موبایل هایی با قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار رشد کرده و به ۲۷ درصد رسید.
طبق این گزارش موبایل های ارزان قیمت و میان رده در شرکت هایی از جمله سامسونگ، هواوی، اوئو، شیائومی و ویوو تولید شده اند.
در این میان تولید کنندگانی مانند اپل نیز سعی کرده اند در این بخش بازار موبایل نیز فعال باشند. به عنوان مثال اپل آیفون SE را عرضه کرد که در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ میلادی ۱۰ میلیون دستگاه از آن فروخته شده است.
تخمین زده می شود ۷۳ درصد کل محموله های موبایل ۲۰۲۰ میلادی به دستگاه های کمتر از ۴۰۰ دار تعلق داشته باشد.
با این وجود IDC پیش بینی می کند ارزش کل موبایل های فروخته شده نسبت به ۲۰۱۹ میلادی ۷.۹ درصد کاهش یابد و به ۴۲۲.۴ میلیارد دلار برسد. این درحالی است که این شاخص در سال گذشته میلادی ۴۵۸.۵ میلیارد دلار بود.
به گفته کارشناسان شیوع کووید۱۹ آمار بیکاری را افزایش داده و علاوه بر آن اختلال و تاخیر در تولید دستگاه در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ میلادی بدان معنا است که صنعت تولید موبایل باید خود را با هنجارهایی جدید سازگار کند. بنابراین اهمیت موبایل های ارزان قیمت در بازار بیش از پیش افزایش می یابد و با توجه به آمار ارائه شده تخمین زده می شود در ۲۰۲۱ میلادی سهم دستگاه های بارگیری شده مذکور در بازار به ۶۳ درصد برسد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com