0  |  0

یورو دیجیتال مکمل وجه نقد در اروپا

یورو دیجیتال مکمل وجه نقد در اروپا

بانک‌مرکزی اتحادیه اروپا تصمیم دارد نسخه دیجیتال یورو را نیز به بازار عرضه کند. یورو دیجیتال جایگزین وجه نقد نمی‌شود و در حقیقت مکمل آن است.
درحالی‌که روش‌های الکترونیکی پرداخت درحال فراگیر شدن است، بانک‌مرکزی اروپا گامی در جهت صدور نسخه‌ای دیجیتال از ارز یورو را برداشته است.
با آنکه هنوز تصمیم قطعی در این باره گرفته نشده است اما طبق اطلاعات موجود یورو دیجیتال به‌عنوان مکمل وجه نقد و نه جایگزین آن عرضه
مذاکرات در این باره از ۱۲ اکتبر آغاز می‌شود. یورو دیجیتال با سیستم‌های پرداخت الکترونیک فعلی که توسط بخش‌خصوصی اداره می‌شوند، متفاوت است، زیرا پول رسمی بانک‌مرکزی به حساب می‌آید، قابل اعتماد و بدون ریسک است. علاوه برآن استفاده از یورو دیجیتال هزینه‌های کمتری دارد. همچنین می‌توان از ارز دیجیتال بانک‌مرکزی به‌صورت آفلاین (مثلا برای انتقال مقادیر کم بین افراد با استفاده از کیف پول الکترونیک) استفاده کرد.  

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com