0  |  0

ترویج مفاهیم اقتصاد دیجیتال در مدارس

ترویج مفاهیم اقتصاد دیجیتال در مدارس

ترویج عمومی مفاهیم مرتبط با حوزه اقتصاد دیجیتال موضوعی است که به توسعه شتابان آن کمک می‌کند. مفاهیمی که به ساده‌سازی و توسعه استفاده همه‌گیر این مفهوم فناورانه منجر می‌شود. از جمله گروه‌های هدف در برنامه ترویج و توانمندسازی عمومی اقتصاد دیجیتال، دانش‌آموزان هستند.
دانش‌آموزانی که قرار است در آینده زیست‌بوم فناوری و نوآوری را توسعه دهند، هدف اقدامات ترویجی قرار گرفته‌اند تا این مفاهیم از روزهای ابتدایی تحیل و کسب آموزش به آنها ارائه شود و این نیروهای تازه نفس با ابزارها و کلمات کلیدی آن آشنا شوند. جامعه هدفی مهم و اثرگذار در آینده.
ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ترویج مفاهیم اقتصاد دیجیتال به صورت تخصصی و عمومی اقدام کرده و این کار را در بین دانشجویان، اساتید و فعالان این حوزه به صورت تخصصی و انتشار مفاهیم مرتبط با این حوزه در میان دانش‌آموزان و در اماکن عمومی به صورت عمومی آغاز کرده است.
این تلاش‌ها در کنار تامین نیروی انسانی متخصص برای آینده این عرصه علمی پرکاربرد، به نفوذ آن در جامعه هم کمک می‌کند. اقتصادی که نقش بسزایی در آینده کشور دارد و اگر به فکر توسعه زیست‌بوم آن نباشیم قطعا نمی‌توانیم در لیست کشورهای دارای این فناوری قرار گیریم.
امروز نقش و کارکرد اقتصاد دیجیتال به خوبی خود را نمایان کرده و از گوشی‌های موبایل که در دست عامه مردم است آغاز شده و تا کارهای پیچیده بانکی و اقتصادی کلان ادامه یافته است. پس توسعه این زیست‌بوم در کشور یک ضرورت انکارناپذیر فناورانه است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com