0  |  0

جشنواره ایده‌ها با موضوع «نجات تالاب‌های کشور» برگزار می شود

جشنواره ایده‌ها با موضوع «نجات تالاب‌های کشور» برگزار می شود

دومین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه با هدف ارائه راهکارهای ارتقای مشارکت مردم برای حفاظت از تالاب‌های کشور و شناسایی زنجیره‌های ارزش مؤثر بر بهبود اقتصاد خانوار روستایی در تبریز برگزار می شود.
با توجه به اهمیت منابع آبی و زیست­ محیطی کشور به ویژه تالاب­‌ها تلاش بسیاری انجام شده است تا با استفاده از ایده‌­های خلاقانه، در راستای حفاظت و احیاء تالاب‌ها گام برداشته شود.
این جشنواره که در دو بخش رویداد استارت اپی و دریافت ایده با در نظر گرفتن اهداف مختلفی از قبیل شناسایی نوآوران و مخترعان و حمایت از آنان، برای تحقق این امر برگزار می­‌شود درصدد است تا با کمک فعالان فناور، شرکت‌­های دانش­ بنیان، مخترعان و استارتاپ‌­ها و شرکت­‌های فناور زمینه استفاده بیشتر از فناوری‌های نوین در احیای تالاب‌ها و دریاچه‌های کشور را فراهم کند.
ارائه راهکارهای نوین برای ارتقای مشارکت مردم برای حفاظت از تالاب‌های کشور یکی دیگر از اهدافی است که برگزار کنندگان از برگزاری این جشنواره دنبال می‌کنند.
همچنین با توجه به اهمیت نقش جوامع روستایی و پیرامونی در حفظ و حراست از تالاب­‌های کشور، تلاش می­‌شود تا با شناسایی زنجیره‌های ارزش مؤثر بر بهبود اقتصاد خانوار روستایی، زمینه بهبود وضعیت تالاب­‌ها فراهم شود تا بهره‌­برداری کمتری توسط جوامع انسانی از تالاب­‌ها انجام شود.
طبیعت‌گردی و گردشگری جامعه محور و مؤثر بر احیای تالاب‌ها و دریاچه‌های کشور، نیز از جمله محورهای این رویداد است. طبیعت ­گردی می­ تواند جایگزین استفاده ناصحیح از تالاب­‌ها شود.
استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در بهینه‌سازی منابع تالاب‌ها و کاهش مصرف انرژی و عرضه راهکارهای نوین مدیریت پسماند و بازیافت نهاده‌های مصرفی در کشاورزی، از جمله دیگر مباحثی است که حاضران در این جشنواره در مورد آن بحث و گفتگو خواهند کرد.
این جشنواره با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست­ جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در دانشگاه تبریز برگزار می ­شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com