2  |  0

«کار-گو» خودروی خودران برای تحویل دارو

«کار-گو» خودروی خودران برای تحویل دارو

خودروی رباتیک خودران "Kar-go" که توسط استارتاپ انگلیسی موسوم به "آکادمی رباتیک" توسعه یافته، برای تحویل دارو در شهر لندن اولین آزمایشات خود را در جاده‌های عمومی آغاز کرده است.
ناوگان خودروهای سبز یا پاک تحویل دارو که خودران نیز هستند، آزمایشات خود را در جاده‌های عمومی منطقه هونسلو در لندن آغاز کرده‌اند.
این خوردوی سبز خودران موسوم به "کار-گو"(Kar-go) توسط یک استارتاگ انگلیسی به نام "آکادمی رباتیک"(Academy of Robotics) توسعه یافته است و اولین وسیله حمل و نقل خودران سفارشی ساخته شده برای تحویل محموله در جاده‌های عمومی انگلیس خواهد بود.
شرکت "آکادمی رباتیک" از چهار سال پیش در حال توسعه این خودروی رباتیک خودران است. اگرچه تحویل محموله با وسایل نقلیه خودران به هیچ وجه ایده جدیدی نیست، اما وسیله نقلیه الکتریکی و خودران این شرکت با هدف دستیابی به جایگاهی محکم در بازار در حال توسعه است.
خودروی "Kar-go" ظرفیت سفر با سرعت ۶۰ مایل در ساعت(۹۶ کیلومتر در ساعت) را دارد و می‌تواند تا ۴۸ بسته را حمل کند. تقریباً ۳ ساعت طول می‌کشد تا شارژ شود و از هوش مصنوعی برای محاسبه سریع‌ترین مسیر و همچنین مرتب‌سازی بسته‌های خود استفاده می‌کند.
اولین آزمایشات نیمه خودران این محصول در جاده‌های عمومی هونسلوی لندن برگزار می‌شود. اگرچه وسایل نقلیه الکتریکی سرانجام خودشان رانندگی می‌کنند، اما برای ملاحظات ایمنی، در اولین آزمایشات، اپراتورهای انسانی داخل این خودروها می‌نشینند.
این شرکت برای آزمایش روش تحویل بدون تماس خود، حمل داروها را از داروخانه‌ها به منازل انتخاب کرده است. این وسیله نقلیه رباتیک خودش را به آدرس فرستنده و گیرنده می‌رساند و یک برنامه روی تلفن هوشمند پس از رسیدن بسته مشتریان، به آنها اطلاع می‌دهد.
هنگامی که این خودرو به آدرس گیرنده رسید، یک سیستم نوار نقاله رباتیک داخل "Kar-go" امکان تحویل آسان و بدون تماس بسته را برای گیرنده فراهم می‌کند.
"آکادمی رباتیک" چندین دوره آزمایش را برنامه‌ریزی کرده است که در مناطق مختلف انگلیس انجام خواهد شد.
اگرچه هنوز هیچ نشانه‌ای در مورد زمان فعالیت رسمی "کار-گو" در جاده‌های عمومی وجود ندارد، اما این وسیله نقلیه یک وسیله نقلیه هیجان‌انگیز دیگر است که برای آینده‌ای پایدار طراحی شده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com