0  |  1

ضرورت سرمایه گذاری برای حمایت از استارتاپ‌های خطر پذیر

ضرورت سرمایه گذاری برای حمایت از استارتاپ‌های خطر پذیر

منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نشست امضای توافق‌نامه هم سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری در طرح‌های فناورانه پارک‌های علم و فناوری با تبریک هفته پژوهش به پژوهشگران اظهار کرد: این تلاش‌ها و گردگیری‌ها در حوزه مسائل دانش بنیان و توجه به فناوری روز به روز ما را به سمت بهره گیری بیشتر از نتایج تحقیقات و گسترش توسعه دانش بنیان و ارتقا سطح اقتصاد دانش بنیان می رساند.
وزیر علوم افزود: مجموعه کنار هم قرار گرفته در این حوزه، در سال‌های اخیر کار‌های شایسته و قابل توجهی برای تقویت اقتصاد دانش بنیان انجام داده اند. روز به روز این حرکت شیب بیشتری گرفته است اما نیازمند هماهنگی همکاری و همراهی تمام افراد حاضر در این اکوسیستم است.
غلامی تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی جزو اعضای بسیار موثر مجموعه‌های دانش بنیان به حساب می‌آید. با داشتن این صندوق ظرفیتی را در اختیار داریم که در سال‌های اخیر کار‌های خوب و ارزشمند را انجام داده اند. حمایت از صاحبان ایده و استارتاپ‌ها، کار ارزشمندی بوده که با دقت در حال انجام است.
به گفته این مقام مسئول، برنامه ریزی و مدیریت خوب باعث تشکیل صندوق‌های پژوهش و فناوری در سطح کشور شده است.
وزیر علوم بیان کرد: در هر استان یک پارک علم و فناوری داریم که عمدتا زیر مجموعه حوزه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم شکل می‌گیرند. از ۴۳ پارک علم و فناوری ۳۷ پارک وابسته به معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم است. سایر پارک ها هم که در دستگاه‌های دیگر به وجود آمدند، با این حوزه سازگار‌ی دارند. شکل گیری صندوق‌های پژوهش و فناوری در کنار پارک‌های علم و فناوری که در تمام کشور وجود دارد جز ضروریات مهم بود که در سال‌های اخیر با اقدامات این صندوق در حال شکل گیری است.
غلامی افزود: در جلساتی که این برنامه ها پیگیری می‌شد، شاهد بودیم که با انگیزه بالا این اقدامات صورت می گرفت و زیر ساخت خوبی برای تامین مالی ایجاد شد که نیاز به تقویت دارد. حضور بخش خصوصی در این صندوق‌ها حضور غالب است که انگیزه واقعی را برای فعالیت و حفظ سرمایه در این صندوق‌ها فراهم می‌کند.
وزیر علوم تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت خود را از شرکت های دانش بنیان به خوبی انجام می دهد. با این وجود سرمایه‌گذاری برای حمایت از ایده‌های جدید و استارتاپ‌های خطرپذیر ضروری است. جریان حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان که در قانون هم پیش بینی شده است به صورت مستمر در بودجه‌ باید قرار بگیرد تا صندوق نوآوری نقش قوی‌تری بازی کند.
اطمینان بخشیدن به سرمایه گذاران بخش خصوصی امری مهم است
او در پایان گفت: استفاده از ایده ها و تجربیات دیگران در دنیا و بررسی شرایط و محیط‌های خودمان می‌تواند مسیر قوی تری را در پیشبرد مسیر فناوری پیش روی ما قرار دهد. این سرمایه گذاری‌ها می‌تواند در راه اندازی مجموعه فناورانه قوی، کمک کننده باشد. اطمینان بخشیدن به سرمایه گذاران بخش خصوصی امری مهم است تا آن‌ها مستمرا در این عرصه حضور داشته باشند. پارک‌های علم و فناوری با تلاش زیاد کار می‌کنند و در ادامه هم باید از آنها حمایت کرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com