0  |  0

اختصاص بودجه ۲۰ میلیاردی به پروژه‌های اولویت‌دار دولت الکترونیک

اختصاص بودجه ۲۰ میلیاردی به پروژه‌های اولویت‌دار دولت الکترونیک

در لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۰، توسعه خدمات دولت الکترونیکی در کشور در چند بخش مشمول ردیف اعتبار شده است.
مطابق با جدول شماره ۷ بودجه دستگاه‌های اجرایی، به دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات که متولی بخش دولت الکترونیک کشور است، ۲۱ میلیارد ریال بودجه هزینه‌ای تعلق گرفته است.
بودجه مصوب این شورا در سال ۹۹ مبلغ ۱۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال بوده است.
بودجه پیشنهادی مربوط به تملک دارایی‌های سرمایه‌ای شورای اجرایی فناوری اطلاعات برای سال ۱۴۰۰ مبلغ ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است که این رقم در بودجه مصوب سال ۹۹، مبلغ ۷ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال بود.
از سوی دیگر، دولت به وزارت ارتباطات از ردیف اعتبارات متفرقه بودجه ۱۴۰۰ اجازه داده است که مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های خدمات دولت هوشمند و تولید محتوای بومی هزینه کند؛ این بودجه در بخش تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است و برای بودجه‌های هزینه‌ای نیز به این تکلیف، ۴۰۰ میلیارد ریال تخصیص داده شده است.
در فصل اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی بر حسب هزینه‌های عمومی و متفرقه (مطابق جدول ۷-۲) نیز، دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲۱ میلیارد ریال بودجه می‌گیرد که مربوط به جبران خدمات کارکنان، استفاده از کالاها و خدمات و رفاه اجتماعی می‌شود.
در جدول شماره ۹ برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه به ایجاد، توسعه و تکمیل پروژه‌های اولویت دار دولت الکترونیکی در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال بودجه اختصاص می‌یابد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com