1  |  0

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان شد

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان شد

ایلان ماسک با پیشی گرفتن از جف بزوس حالا به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شود. ثروت او روز پنج‌شنبه به دنبال افزایش قیمت سهام تسلا به ۱۹۱ میلیارد دلار رسید. هر دو نفر در سال ۲۰۲۰ به دنبال رشد قیمت سهام شرکت‌هایشان بر ثروت‌شان بسیار افزوده شد اما اتفاقی که برای ایلان ماسک افتاد تقریبا باورنکردنی بود. اوایل سال ۲۰۲۰ ایلان ماسک حدود ۲۷ میلیارد دلار ثروت داشت که این میزان او را در جمع ۵۰ نفر اول ثروتمند جهان هم قرار نمی‌داد اما رشد ۶۰۰ درصدی سهام تسلا در این سال شگفتی بزرگی برای این کارآفرین مشهور و البته جنجالی رقم زد.
روز پنج‌شنبه رشد ۶ درصدی سهام تسلا، ماسک را از جف بزوسی پیش انداخت که اتفاقا او هم به‌دنبال رشد تجارت الکترونیک در دوران پاندمی به‌طور قابل‌توجهی به ثروتش در سال ۲۰۲۰ افزوده شده بود. ثروت جف بزوس هم اکنون ۱۸۷ میلیارد دلار است. بیل گیتس با ۱۳۱ میلیارد دلار ثروت در جایگاه سوم ثروتمندان جهان قرار دارد. ماسک همچنین سهامدار اصلی شرکت اسپیس‌ایکس هم است که هنوز سهام آن به‌طور عمومی عرضه نشده، به همین دلیل ارزش آن به اندازه سهام تسلا نیست. با این حال سال ۲۰۲۰ برای شرکت اسپیس‌ایکس هم سال بسیار موفقی بود و توانست پرتاب‌های موفقی را برای آژانس‌ها و شرکت‌های مختلف انجام دهد از جمله مهم‌ترین آنها اعزام فضانورد به ایستگاه فضایی بود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com