0  |  0

بزرگ‌ترین موانع رشد استارت‌آپ‌ها ساختارهای سنتی هستند

بزرگ‌ترین موانع رشد استارت‌آپ‌ها ساختارهای سنتی هستند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش قارچ‌گونه سرمایه‌گذاری از طرف نهادها و دستگاه‌های مختلف و ایجاد فضای انحصارگری نوین، گفت: استارت‌آپ‌ها ساختارهای موجود را به‌صورت خلاق تخریب می‌کنند و بزرگ‌ترین موانع رشد این سیستم ساختارهای سنتی هستند.
محمدجواد آذری جهرمی در مراسم رونمایی از برنامه سرمایه‌گذاری جسورانه در ایده‌های نوآورانه با بیان اینکه استارت‌آپ‌ها ساختارهای موجود را به‌صورت خلاق تخریب می‌کنند، گفت: به همین دلیل در مقابل استارت‌آپ‌ها مقاومت وجود دارد و بزرگ‌ترین موانع رشد این سیستم ساختارهای سنتی هستند. آذری‌جهرمی به انحصارگرایی نوین در این حوزه اشاره کرد و گفت: مصوب کرده‌اند ۱۰درصد از درآمد این حوزه به‌صورت انحصاری در اختیار صداوسیما قرار گیرد تا به انحصارگری خود در این حوزه ادامه دهد. اما بدانیم آب راه خود را پیدا می‌کند، چه ما باشیم و چه نباشیم و مقاومت در این حوزه قابل استقامت نیست چون تغییرات به نفع مردم است. تغییر همواره هزینه و دشواری داشته است و برخی مقاومت‌ها تنها سرعت توسعه را می‌گیرد و آب در هاون کوبیدن است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در جمع استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها سخن می‌گفت، بزرگ‌ترین دشمن توسعه استارت‌آپ‌ها را دلسردی فعالان این حوزه عنوان کرد و افزود: وجود موانع طبیعی و قابل پیش‌بینی است، اما باید امیدوار بود و ادامه داد. آذری جهرمی به موضوع امنیت و آزادی در جامعه و نقطه تعادل این دو اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاری بدون ملاحظه دستگاه‌ها در استارت‌آپ‌ها و از طرفی عدم سرمایه‌گذاری مانند تقابل امنیت و آزادی در جامعه است که نیاز به نقطه تعادل دارد. سرمایه‌گذاری بدون ملاحظه دولت برای توسعه استارت‌آپ‌ها بزرگ‌ترین فسادها را در پی دارد. وی به سه سیاست در نظر گرفته‌شده برای سرمایه‌گذاری در نقطه تعادل اشاره کرد و افزود: یکی از این محورها سرمایه‌گذاری دولت به همان میزان سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی است، چرا که این بخش نسبت به منافع خود عالم‌تر است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دومین سیاست را قرار دادن وام کم‌بهره به شتاب‌دهنده‌ها عنوان کرد و گفت: سومین محور در این حوزه دادن پاداش به میزان موفقیت استارت‌آپ‌ها است، به‌طور مثال به تعداد نصب یک اپلیکیشن تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com