0  |  0

فعالیت 25 شتاب دهنده برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور

فعالیت 25 شتاب دهنده برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور

شتاب‌دهنده‌ها یکی از بازیگران اصلی زیست‌بوم فناوری و نوآوری هستند. در حال حاضر 25 شتاب دهنده برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور فعالیت می‌کنند. ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از حامیان گسترش زیست‌بوم فناوری و نوآوری این حوزه است تلاش می کند تا زنجیره این عرصه فناورانه تکمیل شود.
بر همین اساس با حمایت این ستاد تاکنون بیش از 25 شتاب‌دهنده تخصصی برای توسعه زیست‌بوم استارتاپی و پیوند ظرفیت‌های دانشگاهی به حوزه کسب و کار شکل گرفته است. این شتاب‌دهنده‌ها نقشی اثرگذار در گسترش و همه‌گیری این صنعت کاربردی در کشور دارند.
همچنین این تلاش‌ها در این عرصه فناورانه منجر به مهارت افزایی حدود 600 نفر و اشتغالزایی برای بیش از 115 نفر شده است.
گسترش شبکه همکاری‌های ستاد با بخش‌های خصوصی، دولتی و دانشگاهی از دیگر اقداماتی است که این زنجیره ارزش را تکمیل کرده و شناسایی بازیگران این عرصه را متمرکز و تسهیل کرده است.
در این حوزه بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان و استفاده از همکاری‌ها، ظرفیت‌ها و تجربیات بین المللی نیز به عنوان یکی از اولویت‌ها مدنظر است. 

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com