0  |  0

کتاب «تابلوخوانی کاربردی در بورس» به بازار کتاب راه پیدا کرد

کتاب «تابلوخوانی کاربردی در بورس» به بازار کتاب راه پیدا کرد

آشنایی بیشتر مردم کشور با بازار سرمایه و بورس در سال های اخیر، باعث افزایش استقبال از این بازار شده است. شناخت فرصت‌ها و اجتناب از تهدیدها برای فعالیت در چنین بازاری ضروری است و مهم‌ترین ابزار برای کاهش تهدیدها در بورس، بالابردن دانش و آگاهی در بازار و شیوه‌های مختلف تحلیل سهام و مدیریت سرمایه است.
در این کتاب ضمن بیان چرایی و ضرورت تابلوخوانی، ابتدا به مقوله تابلوخوانی مقدماتی و آشنایی و تعریف آیتم‌های مختلف تابلوی معاملاتی سهام پرداخته شده و در ادامه با ورود به مبحث تابلوخوانی پیشرفته به چگونگی استخراج و تحلیل داده‌های تابلوی معاملاتی و نتیجه‌گیری از آن پرداخته شده و در نهایت در قالب یک مثال جامع با بررسی یکی از سهام بازار به صورت گام به گام نسبت به تمرین مباحث تابلوخوانی اقدام شده است.
کتاب حاضر در سه بخش تألیف وگردآوری شده است: بخش نخست شامل تابلوخوانی مقدماتی که به تعریف تابلوخوانی و معرفی انواع تابلوها از جمله تابلوی اصلی بورس اوراق بهادار تهران و آشنایی با اجزای مختلف تابلوی معاملاتی می‌پردازد.
بخش دوم، تابلوخوانی پیشرفته که در این بخش به مباحث کاربردی و پیشرفته در تابلوخوانی، چگونگی تحلیل داده‌های تابلو، نتیجه گیری و معامله بر اساس آن‌ها اشاره شده است. در بخش نهایی کتاب نیز با طرح کردن مثال به صورت گام به گام، چگونگی تحلیل داده‌های تابلو و استفاده از آنها جهت انجام معامله آموزش داده شده است.
نویسنده اشاره می‌کند که اگرچه بهره‌گیری از تابلوخوانی در تلفیق با سایر روش های تحلیلی می‌تواند اثربخشی آن تحلیل‌ها را بالا برده و تا حد زیادی از خواب سرمایه و نیز اشتباهات تحلیلی بکاهد، ولی خود نیز به تنهایی و در قالب یک روش تحلیلی می‌تواند ملاک معاملات قرار گیرد.
چاپ نخست کتاب «تابلوخوانی کاربردی در بورس» به قلم حسنعلی رزمی در ۹۹صفحه توسط انتشارات بورس در زمستان ۹۹ منتشر شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com