0  |  0

رونق کسب و کار اینترنتی در روز‌های کرونایی

رونق کسب و کار اینترنتی در روز‌های کرونایی

اما در این شرایط، فروشگاه‌های اینترنتی با ایجاد بستر‌های خرید و فروش آنلاین، تهدید رکود بازار را به فرصت رونق کسب و کار‌های اینترنتی تبدیل کردند. بدون شک با شیوع جهانی این بیماری مرگبار؛ مردم بیشتر تمایل دارند که کالا‌های اساسی مورد نیاز خود را در درب منزل تحویل بگیرند و حتی المقدور از خانه‌های خود خارج نشوند، در نتیجه در این میان شرکت‌هایی که در کار ارسال کالا در درب منزل فعال هستند، بیشترین سود را از شرایط فعلی می‌برند.
در دسترس بودن آسان و سریع سایت‌ها در بستر اینترنت و یا با اپلیکیشن‌های موبایلی، حق انتخاب متنوع برای مشتریان، استفاده از تخفیفات ویژه و پاسخگویی در کمترین زمان ممکن، از مزایای اینگونه خرید هاست.
کسب و کار‌هایی که در دوران کرونا برای فروش محصولات خود به فضای اینترنت روی آورده اند به شرط کسب مجوز‌های لازم از دولت و جلب اعتماد مردم موفق‌تر خواهند بود ضمن اینکه شاهد رونق این نوع از کسب و کار هستیم.
یکی از تاثیرات مثبت کرونا بر کسب و کار‌های غیر برخط (سنتی) و ورود آنها به بازار آنلاین، یا همان تجارت الکترونیک است. گزارش‌ها نشان می‌دهد، در سه ماهه نخست سال۲۰۲۰، فناوری‌های نوین در جهان وارد عرصه جدیدی شده اند.
بررسی فعالیت‌های تجاری صورت گرفته، انجام بیش از یک میلیارد خرید را در بیش از ۳۴ کشور نشان می‌دهد که این مساله از رشد انفجاری تجارت الکترونیک در سراسر جهان حکایت دارد.
به باور کارشناسان، سال جاری میلادی سبب شده است مسیر تجارت الکترونیک، پزشکی و دورکاری با تغییرات شگرفی روبرو شود.
بررسی یافته‌های کلیدی شاخص خرید در سه ماهه نخست سال۲۰۲۰ در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال۲۰۱۹ با افزایش روبرو شده است.
آمار‌ها نشان می‌دهد در سه ماه نخست سال۲۰۲۰ به سبب شیوع ویروس کرونا، رعایت فاصله اجتماعی و همچنین حضور کمتر در محیط‌های عمومی میزان خرده‌فروشی در جهان با کاهش ۲۵درصدی روبرو شد. این رقم در سه ماه دوم نیز با کاهش ۷۵درصدی روبرو شده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com