0  |  0

نوآوری استارت آپ آمریکایی؛ تهیه بستنی از شیر قارچ!

نوآوری استارت آپ آمریکایی؛ تهیه بستنی از شیر قارچ!

با گذشت زمان تعداد بیشتری از مصرف کنندگان تأثیرات تولید محصولات لبنی بر محیط زیست را در نظر می‌گیرند. در همین راستا استارت آپی در کالیفرنیا ادعا می‌کند با استفاده از قارچ نوعی پروتئین ساخته که از لحاظ مولکولی با شیر گاو یکسان است.
این ماده که درآزمایشگاه شرکت «پرفکت دی» تولید شده را می‌توان برای تهیه بستنی، پنیر و خوراکی‌های دیگر به کار برد. هم اکنون محبوبیت شیر جو، سویا و بادام در حال افزایش است، اما رایان پاندیا و پرمول گاند، بنیانگذاران این شرکت به دنبال تولید ماده‌ای با کارآمدی خارق العاده و مواد مغذی بودند که در شیرهای گیاهی وجود ندارد. برای این منظور آنها کد ژنتیک پروتئین وی در شیر گاو را شناسایی کردند.
در مرحله بعد آنها کد مذکور را به یک قارچ به نام Trichoderma reesei افزودند که در تانک‌های تخمیر وجود دارد و پروتئین وی به وجود آوردند که در مرحله بعد خشک و به پودر تبدیل شد. قارچ Trichoderma reesei یک میکروارگانیسم سلولولتیک است که به منظور تولید آنزیم‌های سلولازی تحت شرایط تخمیر غوطه ور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
از سال ۲۰۲۰ میلادی پروتئین قارچی این شرکت در بستنی‌های گیاهی دو شرکت آمریکایی و یک شرکت هنگ کنگی به کار رفته است.
شرکت پرفکت دی اکنون به دنبال تاییدیه قانونی شرکای تجاری در کانادا، هند، اروپا و نقاط دیگر جهان است. هرچند شرکت ادعا می‌کند ماده مذکور کاملاً بدون لاکتوز است اما افراد مبتلا به حساسیت در مقابل شیر نباید آن را مصرف کنند، زیرا پروتئین آن با پروتئین شیر گاو کاملاً یکسان است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com