0  |  0

«گیریدهاریلال کدیا» کارآفرین اجتماعی هندی

«گیریدهاریلال کدیا» کارآفرین اجتماعی هندی

گیریدهاریلال کدیا (Giridharilal Kedia)، کارآفرین اجتماعی هندی بود که ۱۲ سال ریاست «کالا ویکاش کندرا (Kala Vikash Kendra)» در کوتاک را بر عهده داشت. او همچنین موسس و رئیس «انستیتو تصویر فناوری و مدیریت» بود و به پاس خدماتش جایزه «ساماج گاراو» را دریافت کرد. سازمان جهانی صلح، جایزه «جنبش تئاتر» خود را به وی اهدا کرد.
گیریدهاریلال کدیا کارآفرین اجتماعی هندی
کدیا متولد ۲۵ اوت ۱۹۳۶ در کوتاک بود. در کودکی یتیم شد و تحت سرپرستی مادرش قرار گرفت. در نوجوانی مجبور شد ترک تحصیل کند و مدیریت کسب‌وکار خانوادگی را بر عهده بگیرد. این کسب‌وکار بیش از هر چیز بر پایه فروش نخ بود، اما کدیا آن را به حوزه‌هایی همچون منسوجات، نفت، لاستیک و قطعات یدکی خودرو، مواد روغنی و املاک توسعه داد. وی همچنین در حوزه کتاب نیز سرمایه‌گذاری کرد.
کدیا همواره با سازمان‌های اجتماعی در کوتاک و سایر نقاط همکاری نزدیکی داشت و در این راه به پدرش تاسی جست که اصلاحگر اجتماعی و کنشگر حوزه فرهنگ بود. او در این راستا از اعضای موسس «باشگاه لیونز کوتاک» در ۱۹۷۴ شد و در این باشگاه پست‌های مختلفی مانند ریاست، مشاوره، معاونت و... را بر عهده گرفت. کدیا در حوزه فرهنگی یکی از اعضای پرتلاش «کالاویکاش کندرا» بود؛ نهادی که هنرمندان برجسته‌ای را به هندوستان معرفی کرد. او کتابخوانی سیری‌ناپذیر بود و بزرگ‌ترین موفقیتش را باید تاسیس انستیتو تصویر فناوری و مدیریت در ۲۰۰۲ برشمرد. وی در ۱۹ دسامبر ۲۰۰۹ درگذشت.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com