0  |  0

جف بزوس روی معکوس کردن پیری سرمایه گذاری کرد

جف بزوس روی معکوس کردن پیری سرمایه گذاری کرد

یک استارت آپ جدید با هدف معکوس کردن پیری با سرمایه جف بزوس آزمایشگاهی در انگلیس افتتاح می‌کند.

استارت آپ «آلتوس لبز» (Altos Labs) ۲۷۰ میلیون دلار سرمایه برای توسعه «فناوری برنامه ریزی مجدد بیولوژی» جمع آوری کرده است.

این فناوری روشی برای جوانسازی سلول‌ها ارائه می‌کند و به عقیده محققان می‌توان از آن برای جوانسازی کل بدن حیوانات و در نهایت افزایش طول عمر انسان استفاده کرد.

«شینای یاماناکا» محققی که در سال ۲۰۱۲ برای کشف برنامه ریزی مجدد سلول‌ها برنده جایزه نوبل شد نیز رئیس هیأت مشاوران علمی این شرکت است و البته دستمزدی دریافت نمی‌کند.

یاماناکا طی تحقیقاتش کشف کرد با افزودن ۴ پروتئین به سلول‌ها می‌توان به آنها دستور داد به حالتی بازگردند که ویژگی‌های سلول‌های بنیادی جنینی در آن دیده می‌شود.

کارلوس ایزپیسوا بلمونت یک محقق اسپانیایی نیز به این شرکت می‌پیوندد. او کشفیات مذکور را روی موش‌های زنده آزمایش کرد و نشانه‌هایی از معکوس شدن پیری در آنها رصد کرد. در همین راستا فناوری برنامه ریزی مجدد را اکسیر حیات نامید. او پیش بینی می‌کند عمر انسان را با کمک این فناوری می‌توان تا ۵۰ سال افزایش داد.

البته در آزمایش انجام شده روی موش‌ها، در بخشی از حیوانات نشانه‌هایی از جوان شدن بافت‌ها رصد شد. در بقیه موش‌ها تومورهایی به وجود آمد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com